Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KOHO VYBRALI JINDE

Česko

* Ve Velké Británii bodoval i hráč šipek. V tradiční anketě BBC o sportovní osobnost roku zvítězil žokej Tony McCoy. Na patnáctý pokus letos vyhrál slavnou Velkou národní v Liverpoolu. Šestatřicetiletý Severní Ir má na kontě přes 3000 vítězných dostihů. Druhé místo mezi britskými sportovci získal hráč šipek Phil Taylor.

* Němci oslavovali šampiona z F1. Německými sportovci roku byli vyhlášeni nejmladší mistr světa v historii formule 1 Sebastian Vettel a dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování Maria Rieschová. Vettel dostal v hlasování novinářů 4288 bodů, tedy o polovinu víc než druhý stolní tenista Timo Boll (2088).

Olympijská vítězka ve slalomu a kombinaci Rieschová naopak porazila pouze těsně o 36 bodů biatlonistku Magdalenu Neunerovou.

* Na Slovensku vládli biatlonisté. Jako nejlepší mezi sportovci na Slovensku vybrali biatlonistku Anastasiu Kuzminovou. Na olympiádě ve Vancouveru získala zlato a stříbro. Druhý skončil její reprezentační kolega Pavol Hurajt, který si z her odvezl nečekaný bronz. Rodačka z ruské Ťumeně reprezentuje Slovensko teprve dva roky, anketu ale ovládla šestadvacetiletá biatlonistka suverénně. Chyběla jen na dvou ze 122 hlasovacích lístků, ve 112 případech ji novináři dali na první místo.

* Na Balkánu všechny porazila bulharská zápasnice.

Sportovkyní roku z Balkánu se stala bulharská zápasnice Stanka Zlatevová, která porazila například i vítěze tenisového Davis Cupu Novaka Djokoviče ze Srbska.

Uvedla to bulharská státní agentura BTA, jež anketu každoročně organizuje.

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...