Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Komunisté zůstávají, ODS je opět nedokázala sesadit

Česko

OSTRAVA Opoziční ODS se včera opět pokusila z vedení Moravskoslezského kraje odvolat radní za KSČM. Opozici se však nepodařilo přehlasovat koalici ČSSD a KSČM, a jejich návrh tak nebyl zařazen ani na program jednání.

O samotném odvolání komunistických radních se tudíž vůbec nehlasovalo. V jedenáctičlenné krajské radě jsou tři komunisté, dva z nich zastávají funkci náměstků.

S návrhem na odvolání komunistů přišli občanští demokraté dvakrát už v loňském roce. Několikrát už se rovněž pokusili odvolat alespoň náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Karla Konečného (KSČM). Vždy byli neúspěšní.

Krajský předseda ODS Zbyněk Stanjura řekl, že jsou připraveni podpořit personální návrh ČSSD na obsazení krajské rady, ať už v tajném, nebo veřejném hlasování. Uvedl, že ODS nebude mít personální ani programové požadavky.

Volby v kraji vyhrála v roce 2008 ČSSD, když získala 31 křesel v zastupitelstvu, 18 mandátů má ODS, 11 komunisté a 5 lidovci.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...