Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koncert skupiny Kryštof je beznadějně vyprodaný

Česko

PRAHA Za pouhé čtyři hodiny byly vyprodány všechny vstupenky na koncert poprockové kapely Kryštof ve Státní opeře Praha. Členové skupiny tam zahrají 1. prosince společně se sborem Alfa Gospel Praises.

„Všech 1056 lístků je pryč,“ sdělila pracovnice vydavatelské společnosti EMI Pavla Štípková.

Kapela koncert organizuje sama, a proto prostřednictvím svých webových stránek řídila i předprodej, který rozdělila do dvou fází. Nejprve si lístky mohli koupit fanoušci registrovaní ve fanklubu, zbytek vstupenek šel do prodeje 6. října.

„Jen za ten jediný den navštívilo stránky přes 12 000 návštěvníků, což je náš historický rekord,“ uvedl zpěvák a lídr skupiny Richard Krajčo s tím, že kapela zvažuje pro velký zájem přidat 1. prosince ještě odpolední koncert. Rozhodnutí podle něj padne do konce října.

Hudebně pěvecký projekt Alfa Gospel Praises vznikl v dubnu 2006. Sbor založil Simeon Hýbl, který se aktivně věnuje hudbě od roku 1989 a při studiích v Británii propadl gospelu. Členy sboru jsou vesměs studenti.

Ve Státní opeře vystoupila v roce 2002 společně s Českým národním symfonickým orchestrem a několika hosty například skupina Lucie.

Další pražský koncert skupiny Kryštof se bude konat již 4. listopadu v Lucerna Music Baru.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!