Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konec prázdnin

Česko

POSLEDNÍ SLOVO

V úvozu, kde se od pradávna říká U Panenky Marie, se objevily jeřabiny a to je neklamné znamení, že sousedovic kluk půjde do školy. Co ho tam budou učit, nevím. Narodil se koncem prosince, bude z celé první třídy nejstarší. Získal rok předškolního dětství, ale nezahálel. Rozeznává všechna písmena, sčítá i odčítá z hlavy, zvládá malou násobilku.

Když potřebuji zapojit televizi, udělá to za pět minut, zatímco já marně civím do manuálu půl hodiny. Několikrát uvedl do provozu můj stávkující počítač. Je to zkrátka dítě třetího tisíciletí. Myslím, že ho v průběhu studia na obecné škole nepřekvapí ani předmět sexuální výchova, protože se už před dvěma léty seznámil s obrázkovou knížkou, ve které je v barvách vyvedena dvojice mladých lidí opačného pohlaví chystající se k milování. Publikaci dostal od své tety z Ameriky, anglickým popiskám pod jednotlivými pozicemi rozumí, a tak měl problém jen se slovem orgasmus.

Za mého dětství byly tyto věci tabu. Na všechno jsme si museli přijít sami. Do Prahy na studia jsem odcházel vyzbrojen pouze několika zážitky při hře na doktora a neobratnými pokusy v kupkách sena, které byly vždy tak vhodně rozmístěny podél cest, kterými jsme chodívali domů z vesnických tancovaček.

Také moje teta, povoláním selka, mi dala důležitou informaci, kterou cituji, promiňte, doslovně: „Tak jedeš na studia, hochu. Jestli nevíš, co je to ženská, tak v Praze to poznáš. Pamatuj si, že ženský jsou potvory, každá šoustá bokem a navzájem si držej palce. A ještě něco. Není toho potřeba kýbl. Stačí kapka - liška, a malér je hotovej.“ Tak pravila teta Milka, dala mi pruhovanou peřinu a udělala křížek na čelo.

Dnes mají svátek všichni Radimové, tedy i Radim Uzel. V Hovorech důvěrných těsně po revoluci vedl tento sexuolog na televizní obrazovce debatu s moderátorem Jakubem Bažantem právě o orgasmu.

Bylo to v době, kdy podobná slova ještě na obrazovce zdaleka nezdomácněla. Cituji doktora Uzla volně, za obsah ručím. „Tak podívejte se, pane redaktore, orgasmus u muže přece my dva probírat nebudeme, dáme si dnes orgasmus u ženy. Měl jsem ve své praxi pacientku, která přestože byla matkou dvou dětí, nám pořád nemohla dospět k vyvrcholení. Použili jsme všechny dostupné metody, ale nedařilo se. A to nikomu z celého mého teamu. Celý případ jsme tedy vzdali. Ta dáma pak nastoupila do diplomatických služeb. Na jedné naší spřátelené ambasádě při oslavě VŘSR ji odvlekl do pokoje jeden spřátelený diplomat černé pleti. Serval z ní toaletu za 15 tisíc korun, roztrhl perlový náhrdelník, zdemoloval zařízení místnosti včetně velvyslancova psacího stolu, kde akt provedl. Celková škoda 85 tisíc Kčs, ale povedlo se! Pacientka se nám přišla s tímto vítězstvím do ordinace pochlubit. Bohužel se to již neopakovalo, neboť dáma zřejmě nebyla pro eventuální příští pokusy dostatečně solventní.“

Začal jsem u neposkvrněné panny Marie a skončil u orgasmu. To je volný proud asociací, za který by se nemusel stydět ani akademik Zdeněk Nejedlý.

Tomáše Baldýnského dnes zastupuje herec a publicista Michal Pavlata

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!