Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Přes Česko přejede konvoj francouzské armády, míří na jihovýchod

Průjezd vojenského konvoje po dálnici foto: Ladislav Němec, MAFRA

Přes Česko se budou počátkem příštího týdne přesouvat francouzští vojáci. Konvoj 20 kusů vojenské techniky pojede v pondělí večer od hraničního přechodu v Rozvadově do Rančířova na Jihlavsku, odkud bude v úterý pokračovat na hraniční přechod Břeclav.
  11:28

Kvůli přesunu bude zhruba na hodinu zastavený provoz na části Pražského okruhu a na 11. kilometru dálnice D2, uvedla dnes Vojenská policie v tiskové zprávě.

Francouzští vojáci se začnou od česko-německého hraničního přechodu v Rozvadově přesouvat v pondělí od 18:30. Po dálnici D5 pojedou na Pražský okruh a dále po dálnici D11 a silnici I/38 do posádky v Rančířově.

V úterý večer vojáci odjedou po dálnicích D1 a D2 směrem na hraniční přechod Břeclav. Kam bude konvoj po odjezdu z Česka pokračovat, nechtěla vojenská policie sdělit.

Průjezd francouzských vojáků přes ČR bude policie koordinovat tak, aby co nejméně omezil běžný provoz na silnicích. Přesto bude nutné zhruba na hodinu obousměrně přerušit provoz na Radotínském mostě, který je součástí Pražského okruhu. S hodinovou uzavírkou ve směru jízdy konvoje je třeba v úterý kolem 22:00 počítat na 11. kilometru dálnice D2.

Letos v dubnu projížděl přes Česko konvoj nizozemské armády. I tehdy se vojáci přesouvali z Německa směrem na Břeclav. Velký vojenský konvoj americké techniky projížděl Českem v polovině února. Z cvičení Saber Strike 2022 na Slovensku se vracel koncem března.

Autoři: ,

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...