Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kopecký začal na Korsice svižně

Česko

AJACCIO Trojnásobný mistr světa Sébastien Loeb v citroënu vede po první etapě Korsickou rallye, třináctý závod světového šampionátu v automobilových soutěžích. Francouzský jezdec, jenž na asfaltových tratích ve Francii útočí na třetí vítězství za sebou, má po úvodních šesti rychlostních zkouškách náskok necelých pěti sekund před lídrem šampionátu Marcusem Grönholmem z týmu Ford. Český pilot Jan Kopecký je devátý a na osmou, poslední bodovanou pozici, má odstup 49,4 sekundy.

Loeb se dostal do čela v odpoledním programu, kdy vyhrál všechny tři erzety a dokázal, že je na Korsice největším favoritem na celkový triumf. Nečekaně však musel dotahovat náskok vedoucího Fina Grönholma, jemuž se dopoledne vydařilo lépe. Výsledek Korsické rallye je mimořádně důležitý z hlediska celkového hodnocení mistrovství světa, které vede Grönholm před Loebem o šest bodů.

Francouzský šampion původně doufal, že by lídra mistrovství světa mohl na francouzském ostrově porazit i jeho týmový kolega z Citroënu Dani Sordo, ten je však zatím třetí se ztrátou 13,7 na Grönholma.

Výsledky - po první etapě: 1. Loeb (Fr./Citroën) 59:29,8, 2. Grönholm (Fin./Ford) -4,8, 3. Sordo (Šp./Citroën) -18,5, 4. Duval (Belg./Citroën) -57,8, 5. P. Solberg (Nor./Subaru) -1:03,1, 6. Latvala (Fin./Ford) -1:06,4, ...9. KOPECKÝ (Škoda) -2:47,4, 15. PROKOP (Citroën) -6:45,0.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!