Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Kouč Hašek naháněl rozhodčí

Česko

JABLONEC Samotná situace trvala jen několik desítek vteřin, ale emoce na straně Sparty vzbuzovala ještě několik hodin po porážce v Jablonci. „Rozhodčí zápas naprosto nezvládl,“ nebral si servítky stoper Erich Brabec. „Tak důležité utkání má řídit kvalitnější sudí,“ přidal se i brankář Jaromír Blažek.

Co je tak namíchlo? Kromě série necitlivých a sporných rozhodnutí sudího Romana Hrubeše, hlavně dva momenty ze 66. minuty, které předcházely rozhodující brance domácích. V jabloneckém vápně se dral do šance Leonard Kweuke, ale obránce Pavel Drsek jej poslal k zemi. „Viděl jsem to ještě dodatečně v televizi a podle mého názoru šlo o faul. Měli jsme kopat penaltu,“ zlobil se na tiskové konferenci letenský trenér Jozef Chovanec.

Zvuk píšťalky se však neozval, čehož využil Jablonec. Rychle rozehrál protiútok a po střele Davida Lafaty se míč pomalu kutálel do sparťanské brány. Nejblíže k němu měl obránce Manuel Pamič a snažil se gólu zabránit. Zezadu ho ale podsekl záložník Jan Vošahlík a tečí balon posunul za čáru. „Protestoval jsem, protože Pamiče fauloval a možná na zemi zahrál i rukou,“ tvrdil Blažek.

Ukřivdění ovšem nebyli jen hráči, ale celý realizační tým v čele s trenérem Martinem Haškem. Ten po utkání pronásledoval rozhodčí až k šatně a láteřil: „Hlavně ty čárovej, kam si zíral?“ Je proto možné, že si Sparta bude stěžovat i u komise rozhodčích fotbalového svazu...

Autor: