Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouč Hašek naháněl rozhodčí

Česko

JABLONEC Samotná situace trvala jen několik desítek vteřin, ale emoce na straně Sparty vzbuzovala ještě několik hodin po porážce v Jablonci. „Rozhodčí zápas naprosto nezvládl,“ nebral si servítky stoper Erich Brabec. „Tak důležité utkání má řídit kvalitnější sudí,“ přidal se i brankář Jaromír Blažek.

Co je tak namíchlo? Kromě série necitlivých a sporných rozhodnutí sudího Romana Hrubeše, hlavně dva momenty ze 66. minuty, které předcházely rozhodující brance domácích. V jabloneckém vápně se dral do šance Leonard Kweuke, ale obránce Pavel Drsek jej poslal k zemi. „Viděl jsem to ještě dodatečně v televizi a podle mého názoru šlo o faul. Měli jsme kopat penaltu,“ zlobil se na tiskové konferenci letenský trenér Jozef Chovanec.

Zvuk píšťalky se však neozval, čehož využil Jablonec. Rychle rozehrál protiútok a po střele Davida Lafaty se míč pomalu kutálel do sparťanské brány. Nejblíže k němu měl obránce Manuel Pamič a snažil se gólu zabránit. Zezadu ho ale podsekl záložník Jan Vošahlík a tečí balon posunul za čáru. „Protestoval jsem, protože Pamiče fauloval a možná na zemi zahrál i rukou,“ tvrdil Blažek.

Ukřivdění ovšem nebyli jen hráči, ale celý realizační tým v čele s trenérem Martinem Haškem. Ten po utkání pronásledoval rozhodčí až k šatně a láteřil: „Hlavně ty čárovej, kam si zíral?“ Je proto možné, že si Sparta bude stěžovat i u komise rozhodčích fotbalového svazu...

Autor: