Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Kouřimi se přiotrávilo devět lidí oxidem uhelnatým. Byly mezi nimi i děti

Česko

  11:42
V neděli večer se v penzionu v Kouřimi na Kolínsku přiotrávilo devět lidí oxidem uhelnatým. Mezi nimi byly i dvě děti. Jedno z nich záchranáři transportovali letecky ve středně těžkém stavu do nemocnice v pražském Motole, další lidi rozvezli sanitkami do několika nemocnic. Událost vyšetřují kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Událost byla hlášena v 19:38. „Byli jsme přivolaní k několika přiotráveným lidem při vědomí, na místě jsme naměřili CO. Pomohli jsme s transportem a evakuací, nyní místo odvětráváme,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora kolem 21:30.

Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky. Příčina vyšší koncentrace podle Sýkory zatím není známá, na místě byla také policie.

„Jedno dítě bylo ve středně těžkém stavu transportováno letecky do FN Motol, druhé dítě sanitkou do kolínské nemocnice,“ informovala mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

Další přiotrávení lidé skončili v nemocnicích v Říčanech, Kolíně a Kutné Hoře, jeden člověk byl po ošetření ponechán na místě. „Všichni pacienti mají bolesti hlavy, trpí pocitem na zvracení. Všichni jsou při vědomí,“ doplnila Nováková.

Autoři: ,

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...