Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krajčík a spol. Stará dobrá síla

Česko

Jak vidí ligu SLÁVISTA

Konečně! Plný počet bodů, celkově docela koukatelná hra, Šenkeříkův parádní koncert, Krajčíkovy vražedné centry, Belaidovo skvostné sólo před třetím gólem...

Zdá se tedy, že se snad Slávinka konečně odrazila od dna a nejhorší máme už za sebou. Ostatně i loni jsme měli po třetím kole, nepletu-li se, rovněž pouhé čtyři body, a jaká to nakonec byla na podzim jízda.

Ale pozor, neměli bychom přehlédnout, že soupeř, kterého jsme teď přehráli, nebyl Real Madrid, ba ani třeba alespoň Baník, ale pouze jakýsi obskurní spolek odněkud z Proseka, respektive ze Strahova, který ani neví, jak se doopravdy jmenuje. Neurvat zrovna s nimi doma v Edenu tři body, bylo by to už pomalu na dobrovolné odstoupení z ligové soutěže!

Říct, že je vše, zapomeneme-li na Ligu mistrů, opět na dobré cestě, budeme moci nejdříve až po prvním zápase se Srby a úspěšně zvládnutých mačích v Budějkách a Teplicích. Bylo by ovšem rozhodně krásné, kdybychom nakonec obhájili titul a prohnali třeba ještě trochu Evropu s podobnou základní sestavou, jaká nastoupila v neděli.

Kdyby soupeře dál ničila stará dobrá červenobílá bojová síla: Matej Krajčík, Tijany Belaid, Zdeněk Šenkeřík. A do brány by se mohl vrátit ještě Martin Vaniak.

Ukázali bychom všem ostatním, že my si klidně můžeme dovolit vyhodit i v době krize pár desítek milionů za hráče na lavičku. Protože -kdo z vás to má, jak říká Jirka Paroubek. A ten punč platíme my!

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...