Kreuziger si polepšil o čtyři místa

Hrdina včerejší 6. etapy Tour de France Nor Thor Hushovd vyhrál etapu při všech čtyřech posledních ročnících nejslavnějšího cyklistického závodu.

BARCELONA Během 181 km z Girony do Barcelony se z pelotonu utrhla jen čtveřice jezdců v čele se zkušeným Britem Davidem Millarem. Ten se pokusil posledních 22 kilometrů za mírného deště odtáhnout úplně sám, když si vypracoval více než minutový náskok. Kilometr před cílem ho však balík jezdců spolkl a rozhodovalo se v závěrečném spurtu.

Na malý okamžik se v závěru na prvním místě objevil i Kreuziger, ovšem český jezdec pouze rozjížděl spurt pro svého kolegu. Z výhry se nakonec radoval jednatřicetiletý Hushovd, který v cílové rovince přesprintoval domácí Španěly Óscara Freireho a Josého Joaquína Rojase. „První týden byl hodně náročný, ale věděl jsem, že musím něco udělat. Byl to risk, protože to klouzalo, ale vyplatilo se,“ uvedl po dojezdu Hushovd.

Včele průběžného pořadí opět nedošlo k žádným změnám, když se o první místo nadále dělí dnes desátý Švýcar Fabian Cancellara s Američanem Lancem Armstrongem.

Posun však zaznamenal Kreuziger, který před dnešní horskou etapou přeskočil čtyři jezdce a je jedenáctý. Na vedoucí dvojici ztrácí stále minutu a půl.

Spokojený však moc nebyl. Především ho mrzelo, že jeho stáj nedotáhla do konce útok na stupně vítězů poté, co spurt rozjel pro svého kolegu Pellizottiho. „Bohužel to nevyšlo na bednu. Etapa byla nakonec těžší, než se možná čekalo. Jelo se hodně ostře,“ popsal Kreuziger pro svůj web.

Na mokré trati došlo k několika pádům. Na zemi se mimo jiné ocitl obhájce titulu Carlos Sastre, který však dojel do cíle bez ztráty, či Belgičan Tom Boonen. „Tahle etapa se dá vyjádřit jedním slovem - strach. Bylo to hodně nervózní. Když kolem vás pořád někdo padá, nejede se moc dobře,“ svěřil se sedminásobný šampion Armstrong. čtk Výsledky - 6. etapa Girona-Barcelona (181,5 km): 1. Hushovd (Nor.) 4:21:33, 2. Ó. Freire, 3. Joaquín (oba Šp.), ...19. KREUZIGER všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Cancellara, 2. Armstrong (USA) oba 19:29:22, 3. Contador (Šp.) -19, ...11. KREUZIGER -1:31