Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Krize dotírá. Policie zhasíná v poledne

Česko

  13:49
PRAHA - Policie začala více šetřit. Na služebnách se méně topí i svítí. Policisté šetří s kancelářskými potřebami a ve služebních autech jezdí ve více lidech. Důvod? I na policii dolehly obavy z finanční krize.
Policie - ilustrační foto

Policie - ilustrační foto foto: ČTK

K úsporným opatřením sáhly především jednotlivé krajské správy, které jsou od prvního ledna ekonomicky nezávislé na policejním prezidiu.

"Úspory pociťujeme. Je to o tom, že se daleko důsledněji kontroluje to, jestli je nutné, aby v poledne svítila světla v kanceláři, nebo se topilo, když se topit nemusí," popisuje konkrétní úsporné kroky šéf západočeské dopravní policie Vladimír Toman.

Podobně mluví na jihu a východě Čech. Všude se šetří především s energií. "Je tu skutečná potřeba jednotlivých policejních složek ušetřit. Dobrý hospodář se zkrátka musí připravit na horší časy. Na všech ekonomických poradách se připomíná hospodárnost. V poslední době je toto připomínáno daleko více," říká Jaroslav Beran z tiskového oddělení jihočeské policie.

Další podrobnosti
o tom, jak policisté šetří,
si přečtěte v pátečním vydání deníku

Autor:
Témata: policie, Česko

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...