Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Krkonoších nasněžily další centimetry, lanovka na Sněžku stála

Snímek z webkamery - pohled ze Sněžky směrem na Luční boudu. foto: humlnet.cz

V nejvyšších polohách Krkonoš v noci na pátek napadlo asi šest centimetrů sněhu. Na hřebenové Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem ho ráno leželo asi 18 centimetrů. Silný vítr ráno zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku, nyní už je v provozu.
  14:58

Teplota na Sněžce ve druhé polovině noci ze čtvrtka na pátek klesla z minus tří na ranních zhruba minus osm stupňů Celsia. Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky byla pocitová teplota kvůli silnému větru výrazně nižší, a to kolem minus 17 stupňů.

Vítr měl na Sněžce v pátek ráno v nárazech rychlost kolem 70 kilometrů v hodině. Provoz lanovky je možný do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Když je horní úsek lanovky na Sněžku mimo provoz, mohou se lidé z mezistanice na Růžové hoře na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru.

Poté, co dopoledne vítr zeslábl, se provoz horního úseku lanovky na Sněžku podařilo obnovit. V provozu bude do 18 hodin. Od pátku do neděle jezdí v Krkonoších ještě lanovky z Janských Lázní na Černou horu a ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Jejich provoz vítr neomezil. Od pondělí budou lanovky na Černou horu a Medvědín, stejně jako lanovka na Sněžku, opět mimo provoz.

Lanovka na Sněžku má vždy od 6. listopadu do pátku 15. prosince kvůli pravidelné údržbě podzimní odstávku. V tomto období jezdí pouze o víkendech a 17. listopadu, kdy je státní svátek.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Autoři: ,