Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Krušovický pivovar čeká modernizace

Česko

KRUŠOVICE Královský pivovar Krušovice chce investovat šest až sedm milionů eur (157 až 183 milionů korun) do nových technologií. Díky modernizaci při výrobě klesne až o 40 procent spotřeba vody a zároveň bude možné o 30 až 40 procent zvýšit výrobní kapacitu.

Rekonstrukce je plánována zejména v příštím roce, poslední etapa skončí v roce 2011, sdělila ČTK Kateřina Eliášová, mluvčí skupiny Heineken, pod níž Královský pivovar Krušovice patří.

Pomocí moderních technologií má pivovar ušetřit až dvě pětiny současné spotřeby vody. Investice se nedotknou samotné výroby piva, ale zaměří se na doprovodné technologie. Jde zejména o sanitační procesy – mytí a čištění pivních lahví, stáčení piva do lahví, mytí a dezinfekci varných nádob, kvasných tanků a potrubí. Vrchní sládek krušovického pivovaru Tomáš Kosmák podotkl, že voda je v okolí Krušovic poměrně vzácná a vybudování nového zdroje by bylo velmi nákladné. „Než k takovému kroku přistoupíme, chceme nejdříve začít vodou více šetřit,“ dodal.

Modernizace pivovaru se bude týkat i čističky odpadních vod. Její kapacita bude rozšířena a čistička bude zároveň vybavena novými technologiemi, které zajistí vyšší kvalitu odpadních vod.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!