Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Kubiceho nahradí člověk z kriminálky

Česko

PRAHA Po ohlášeném odchodu šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jana Kubiceho bude jeho vedením pověřen současný zástupce náměstka policejního prezidia Robert Šlachta. Uvedlo to Právo s odvoláním na mluvčí policejního prezidia Pavlu Kopeckou. „Bude tu funkci vykonávat, protože už nyní do jeho kompetencí jako zástupce šéfa kriminálky ÚOOZ spadá, takže jde o logický krok,“ řekla Kopecká s tím, že Šlachta útvar povede od začátku příštího roku až do doby, než bude vybrán řádný Kubiceho nástupce.

Podle Kopecké by nový šéf ÚOOZ prý mohl být znám v průběhu března příštího roku, trvat to však může i déle. Policejní prezidium může jmenovat nového ředitele bez výběrového řízení, pokud se o místo bude ucházet policista z desáté platové třídy, kterou měl Kubice. Tu mají například ředitelé republikových policejních útvarů nebo ředitelé krajských správ. Policisté z deváté platové třídy by museli absolvovat výběrové řízení.

Šestatřicetiletý Šlachta pracoval do října jako zástupce ředitele Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse, poté se stal zástupcem ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Jiřího Houby.

Kubice a jeho náměstci oznámili koncem října, že do konce roku odejdou od policie. O Kubiceho možném odchodu se hovořilo od té doby, co těsně před sněmovními volbami předložil poslancům zprávu o propojení politiky a organizovaného zločinu - takzvanou Kubiceho zprávu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!