Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Kuličovi připomněl Eden sparťanskou minulost

PRAHA Ani při jedné ze svých dvou výprav do Edenu se fotbalisté Mladé Boleslavi nevraceli s prázdnou. Kdo se něčím podobným v lize může pochlubit? Zatím žádný jiný tým.

Jarní remíza 3:3 nabídla nejpohlednější zápas minulé sezony. Také v sobotním zápase Středočeši ukázali, že netrpí na stadionu mistra přehnaným ostychem, a odvezli si další nerozhodný výsledek 1:1.

„Před zápasem bychom bod brali. I když jsme mohli mít i víc,“ připomněl kapitán Marek Kulič nastřelené břevno Vaniakovy branky ze závěru utkání. Pro úplnost je nutné dodat, že také Jaroslav Černý ze Slavie už v první půli trefil boleslavskou tyč. „Takže to je asi spravedlivý výsledek,“ konstatoval boleslavský útočník.

Ke konci utkání Kuliče dostihla jeho sparťanská minulost, slávistické publikum mu dva a půl roku strávených na Letné několikrát jadrně připomnělo. „Člověk to vnímá, ale hned to hodí za hlavu,“ mávl Kulič flegmaticky rukou.

Stejně jako Slavia i Mladá Boleslav prošla během léta podstatnou obměnou. Její součástí se stal nejen návrat Kuliče ze Sparty, ale také konec hostování Jana Rajnocha v Chotěbuzi. „Pro mě to byl vlastně dvojitý návrat. Hrál jsem za Boleslav a opět jako stoper,“ připomněl Rajnoch, který před odchodem nastupoval mnohem častěji v záloze.

Zatímco dubnový zápas nabídl bezstarostné útočení, v sobotu byl k vidění na obou stranách obezřetnější přístup. Na boleslavské lavičce zůstal až do 82. minuty tvůrce hry Ludovic Sylvestre. „Mendy je lepší při bránění než on,“ vysvětlil trenér Dušan Uhrin mladší, proč se rozhodl špílmachra šetřit. Tah se mu vyplatil ještě víc. Mendy se postaral o jediný boleslavský gól.

***

České Budějovice 1 FK Jablonec 1

Branky: 2. Meszároš - 12. Huber. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Leština, Šíma, Dolejš - Krejčí, Kovařík. Diváci: 3279. Poločas: 1:1.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Žižka, Leština - Hudson (73. Mezlík), Benát (78. Dolejš), Homoláč, Šíma -Meszároš, Sedláček (89. Ondrášek).

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (88. Michálek), Loučka (64. Valenta), Pavlík, Kovařík -Lafata (79. Vukovič), Vošahlík.

Bohemians Praha 0 Sigma Olomouc 2

Branky: 9. Rossi, 66. Janotka. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Večeřa. ŽK: Obermajer, Macháček - Šultes, Hořava. Diváci: 1820. Poločas: 0:1.

Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček (79. Demeter), Obermajer, Mach -Dittrich, Zoubek, Turtenwald, Dobeš (87. Adjei), Podaný (69. Očovan) - Kincl.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Janotka, Bajer, Hořava, Otepka, Hubník (87. Petr) - Šultes (62. Caihame, 89. Heidenreich).