Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kulínského pustili na vycházku z vězení. Hned dirigoval Bambini

Česko

  13:51
PRAHA - Bohumil Kulínský se vrátil na místo činu. Dirigent, který si odpykává pět a půl roku za zneužívání nezletilých sboristek Bambini di Praga, totiž dostal na Vánoce vycházku a dirigoval koncert tohoto souboru. Všichni mladiství členové souboru ale museli odejít z kostela.

Bohumil Kulínský foto: Lidové noviny

"Ano, pan Kulínský na náš koncert opravdu přišel," potvrdila serveru idnes.cz manažerka Bambini di Praga Jana Puterová. Koncert se odehrával o víkendu v kostele Sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a Kulínský tam dirigoval pásmo koled."

ČTĚTE TAKÉ:

Kulínský si ve vězení odsedí 5,5 roku. Nejvyšší soud zamítl jeho dovolání

Nezletilí členové souboru museli odejít hlavně proto, že soud zakázal deset let pracovat s mládeží a na pět a půl roku ho poslal do vězení, kam Kulínský v roce 2009 nastoupil.  

"Vycházka byla na několik dní a umožnila odsouzenému navštívit rodinu," řekla serveru mluvčí ruzyňské věznice Pavla Bohatová.

Koncert měl podle manažerky souboru Bambini di Praga úspěch. "Všechno proběhlo bez problémů. Cizinci, kteří nevědí nic o celé kauze, na konci odměnili pana Kulínského potleskem vestoje," dodala.