Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kulky pro politiky. Pachatel neznámý

Česko

  11:06
PRAHA - Pražská policie odložila případ podezřelých zásilek, které obdrželi před prezidentskými volbami někteří senátoři a poslanci. Podle pražského policejního mluvčího Tomáše Hulana se nepodařilo vypátrat pachatele. Obálky s kulkami obdrželi například poslanec ČSSD Evžen Snítilý a senátorky Liana Janáčková a Jana Juřenčáková z klubu SNK. Informaci jako první zveřejnil server aktualne.cz.

Obálky s prázdnou nábojnicí obdrželi například senátorky Liana Janáčková (vlevo) a Jana Juřenčáková z klubu SNK. foto: Zdroj SenátLidovky.cz

Podle dostupných informací poslal kdosi kulky i dvěma bývalým sociálním demokratům Miloši Melčákovi a Michalu Pohankovi. "Jelikož se nepodařilo zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního stíhání proti konkrétní osobě, případ jsme odložili," řekl Hulan.

Politici dostali dopisy s kulkami ze střelné zbraně 12. února. V symbolice mafie taková zásilka znamená poslední varování před smrtí. Policie začala případ vyšetřovat pro podezření z vydírání. Dopisy zajistili a postoupili je ke znaleckým expertizám do kriminalistického ústavu.

Obě senátorky jako jediné ze svého klubu volily prezidentem Václava Klause. Snítilý nevolil ani Klause, ale ani Jana Švejnara, kterého ČSSD podpořila. Melčák a Pohanka volili v první volbě Klause.

Výhrůžný dopis obdrželi v následujících dnech podle svých slov také nezávislý senátor Karel Barták z klubu KDU-ČSL a senátor KDU-ČSL Josef Kalbáč.

Autor: