Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KULOÁRY

Česko

Tvůrcům Terminátora přišlo líto skončit. V roce 2009 se proto má objevit další film (prý dokonce první ze zamýšlené nové trilogie) s názvem Salvation: The Future Begins. Jeho dějový rámec prý charakterizuje výraz „otevřená válka“. Účast Arnolda Schwarzeneggera (jak uvádí BBC, „bývalého herce“) dosud není jistá, počítá se prý s tím, že by si mohl zahrát spíše epizodní roli. V každém případě se znovu potvrdilo, že budoucnost je vždy otevřená a že populárnímu kyborgovi hned tak síly nedojdou.

Ani zpěvačka Helena Vondráčková nezahálí, za obřích ovací, jak uvádí ČTK, se rozloučila s polskou verzí televizní soutěže Let’s Dance. Spolu se svým slovenským partnerem Milanem Plačkem skončila v pátém kole. „Je to úspěch dojít až sem, když jsou vedle mě samé o několik generací mladší,“ uvedla šedesátiletá zpěvačka. Vondráčková s Plačkem se již loni účastnili slovenské verze soutěže.

Ve filmu o milostném životě lidí na sklonku života by podle svých slov ráda hrála herečka Jane Fondová. Uvedla to v rozhovoru pro německý týdeník Die Zeit. „Ráda bych natočila film o erotismu a stárnutí - sexy, citlivý film o starší ženě.“ Nabídka takové role prý ale bohužel zatím nepřichází. Své síly prý proto herečka věnuje především chystané knize. „Chystám se napsat knihu o stárnutí, zaměřenou především na ženy. Sbírám materiál a hovořím s mnoha lidmi,“ uvedla.

I z dalších zpráv kolujících médii v uplynulých dnech to vypadá, že život umělců pod jistou věkovou hranicí je nezajímavý a to, co v něm stojí za zmínku, se omezuje na řízení v opilosti (poukaz na pobyt v cele kvůli němu aktuálně dostali Kiefer Sutherland nebo dočasná hvězda seriálu Ztraceni Michelle Rodriguezová). Obdivuhodnou pozitivní energii naopak vyzařuje francouzský zpěvák arménského původu Charles Aznavour. Třiaosmdesátiletý umělec právě vyrazil na turné, během něhož odehraje 20 koncertů v Paříži a dalších 28 na jiných místech ve Francii, Belgii a Švýcarsku. I on chystá knihu - sbírka povídek má vyjít 24. října.

Nepěkný dárek dostal k nedávným šestapadesátinám benjamínek dnešního přehledu, zpěvák Sting. Kromě toho, že jej postihla angína a musel zrušit dva koncerty z evropského turné kapely Police, jej ještě hudební magazín Blender vyhlásil za nejhoršího písňového textaře. Jeho verše prý vykazují „nebetyčnou pompéznost a nestravitelnou spiritualitu“. Na druhém místě skončil bubeník kapely Rush Neil a třetí je kapelník skupiny Creed, frontman Scott Stapp. Čtvrté místo patří kytaristovi Oasis Noelu Gallagherovi.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!