Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KULOÁRY

Česko

Zahraniční dramatici měli v uplynulém týdnu ve svých diářích červeně napsáno „jet do Prahy, zatleskat tam inscenaci hry“. V úterý se tohoto úkolu zhostil britský dramatik Peter Quilter, který zhlédl v pražském Divadle Kalich inscenaci své komedie Je úchvatná s Jaroslavou Kretschmerovou v hlavní roli. Hra pojednává o Američance Florence Jenkinsové, kterou proslavilo, že neuměla zpívat. Dle agenturní zprávy autor v zaplněném hledišti tleskal nadšeně. Jak zpráva připomíná, Quilter v Praze netleskal poprvé. V létě na letní scéně Vyšehradu zatleskal výkonu Hany Maciuchové ve hře Na konci duhy.

Ve středu přišla řada na kanadskou dramatičku, herečku a scenáristku Isabelle Doréovou - ta zatleskala na komorní scéně Městských divadel pražských Ábíčko herečce Lubě Skořepové, jež účinkuje v jejím monodramatu nazvaném César a Drana.

Vesele patrně od včerejška nezní ani ta nejžertovnější polka v podání Kmochovy hudby Kolín. Kapela si má totiž změnit název. Krajský soud v Praze tak vyřešil spor dvou kolínských orchestrů o používání jména skladatele Františka Kmocha.

Pozoruhodné zprávy dorazily též z Hollywoodu. Herečka Angelina Jolie dostala roli inspirovanou životem skutečné tajné agentky. V plánovaném akčním thrilleru, pro který zatím ještě nebyl vybrán název, ztvární postavu založenou na skutečném příběhu Kathi Lynn Austinové. Austinová byla z pověření Rady bezpečnosti OSN nasazena v Africe, Evropě, Asii i Střední Americe. Na svých misích bojovala proti překupníkům zbraní a proti terorismu. Postava protivníka Angeliny Jolie v plánovaném filmu bude rovněž založena na skutečné osobě. Její předlohou bude Viktor But, bývalý agent KGB a jeden z největších nelegálních obchodníků se zbraněmi na světě. But už v minulosti posloužil jako vzor pro postavu Yuriho Orlova ve filmu Obchodník se smrtí, kde ho hrál Nicolas Cage.

S novou, sladkou image se chystá přijít zpěvačka Madonna. Podle hudebního webu Billboard se její nové album bude jmenovat Licorice (tedy „Lékořice“, případně „Sladké dřevo“). Jedna z písní pak nese přímo název Candy Shop - Cukrárna. Tímto albem se Madonna rozloučí s firmou Warner - další nahrávky již slíbila společnosti Live Nation.

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...