Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kurz filmové historie v Ponrepu

Česko

KINEMATOGRAFIE

PRAHA Národní filmový archiv pořádá v pražském kině Ponrepo (Bartolomějská 11) Kurz filmové historie. Dvousemestrální cyklus projekcí, které představí čtyřicítku reprezentativních děl světové i české kinematografie, je koncipován jako doplněk výuky středoškolských studentů, s vývojem kinematografie se ale touto cestou může seznámit každý.

Na první pololetí je připravena kolekce němých filmů, které se budou promítat s klavírním doprovodem: Chaplinův Kid, Griffithův Zlomený květ, Kabinet doktora Caligariho nebo Machatého Erotikon. Poté jsou připraveny vrcholné filmy Luise Bunuela, Reného Claira, Jeana Renoira, Luchina Viscontiho nebo Orsona Wellse.

Ve druhém pololetí pak kurz nabídne poválečné snímky Akiry Kurosawy, Billyho Wildera, Federika Felliniho, Andreje Tarkovského či Ingmara Bergmana. Každou projekci doplní lektorský úvod a k dispozici budou ke každému snímku materiály s podrobnostmi o autorovi, poetice díla či okolnostech vzniku. Kurz začíná 11. září, promítat se bude každé úterý od 14.45.

Více informací o projektu uvádějí stránky www.nfa.cz.

Autor:

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč