Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Langrova stopa

Česko

SLOUPEK LN

Existuje nemalá sorta lidí potřebných, kteří si chtějí co nejsnáze koupit diplom. A těžko se divit, že i pro ně se našli dodavatelé. Po plzeňských právech vylézají kostlivci ze skříní pražské VŠFS. Bojíme se však, že nejsou poslední – politiků, kteří touží po instantním JUDrovi či Magistrovi, jaksi neubývá.

Plzeň provalil odborný asistent, který objevil opsanou diplomku proděkana; provalení na VŠFS spustil anonym ze studijního oddělení. Jako další tipujeme tu nejpolitičtější školu ze všech: Langrovo CEVRO. To je buď „křišťálově čisté“, nebo se jen na malé škole nenašel žádný zdroj z útrob. Existuje podezření, že u všech podezřelých rychlostudentů VŠFS figurovali jako zkoušející lidé, kteří dnes působí právě na CEVRO. Z té první školy přešel na tu druhou třeba JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph. D. (dnes je prorektorem pro studijní záležitosti). Mgr. Ladislav Mrklas, Ph. D., prošel stejnou cestu (dnes je prorektorem pro rozvoj). Prof. Dr. Miroslav Novák, člen akademické rady, jakbysmet.

Ivan Langer je bezpochyby velmi schopný. Po volbách prohlásil, že nejbližší roky věnuje právě CEVRO a očistě svého jména.

Oba úkoly může spojit v jeden: pozvat akreditační komisi do CEVRO na hloubkovou kontrolu. VŠFS navzdory všem svým skandálům odvahu ke kontrole našla. Najde ji Langer?

Autor: