Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lebka z Radbuzy patří k tělu bez hlavy a genitálií z Berounky, zjistila policie

Česko

  12:41
Lidská lebka nalezená počátkem května v řece Radbuze v centru Plzně patří k tělu, které se vloni našlo v Berounce. Potvrdilo to odborné zkoumání. Nejde tak o ostatky žádného dalšího člověka, uvedla dnes policie.

Policisté vylovili lebku 3. května pod jezem mezi Denisovým a Anglickým nábřežím u náplavky. Kriminalisté z odboru obecné kriminality následně nařídili soudní pitvu.

„Výsledky pitvy a provedených odborných zkoumání již máme k dispozici. S jistotou můžeme říci, že lebka patří k tělu muže nalezenému v lednu loňského roku v řece Berounce v Plzni bez hlavy,“ uvedla dnes policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Tělo dvaatřicetiletého muže nalezl vloni 12. ledna náhodný kolemjdoucí v Berounce v okrajové části Plzně nedaleko kostelíka svatého Jiří ve čtvrti Doubravka. Bylo bez hlavy. Podle neoficiálních informací, které policie nepotvrdila, měla mrtvola také uřezané genitálie a na těle byly další řezné rány.

Policie zpočátku neznala totožnost oběti. Později na základě testů DNA potvrdila, že zavražděným mužem je Slovák, který se v Plzni zdržoval v komunitě bezdomovců. V ní také vyšetřovatelé hledali případné svědky.

Z vraždy bezdomovce plzeňští kriminalisté letos na počátku března obvinili dvaačtyřicetiletého muže. Soud ho poslal do vazby.

Autoři: ,

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč