Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ledová vína se umí prosadit i v Izraeli

Česko

KRONIKA VÍNA

Zima pomohla sklidit ledové víno relativně brzy. Vinaři to letošní sbírali a lisovali krátce poté, co dorazila zpráva o úspěchu (mimo jiné) těchto vín v Izraeli.

Na listopadové prestižní soutěži O. I. V. Terravino Mediterranean International Wine Challenge 2010 v Izraeli získaly produkty z moravských vinic celkem 25 medailí, firma Vinselekt Michlovský se stala nejúspěšnějším zahraničním účastníkem. Slámové víno Sauvignon 2009 z vinařství Štěpán Maňák v Žádovicích na Kyjovsku se dokonce s Velkou zlatou medailí stalo absolutním mezinárodním šampionem.

Další tři Velké zlaté medaile získalo kabinetní víno Veltlínské zelené 2009 z Vinselektu Michlovský a poté právě dvě ledová vína - Ryzlink rýnský 2009 ze Znovínu Znojmo a Cabernet Sauvignon 2007 z Vinných sklepů Lechovice.

Speciality nabízejí vinotéky i před Vánocemi: Například v Moravském sklípku v Šatově se ve středu a ve čtvrtek budou degustovat právě speciality - ledové a slámové víno, výběr z bobulí, červený sladký sekt a další. Účast na večerní akci je nejprve rezervovat na telefonu 732 641 437.

V brněnské vinárně Sluneční dvůr ve Slatině se ve středu večer koná řízená degustace vín zastřešených označením Barrique (tedy zrajících v dubových sudech) spojená s výkladem zkušeného sommeliera.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?