Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Ledová vína se umí prosadit i v Izraeli

Česko

KRONIKA VÍNA

Zima pomohla sklidit ledové víno relativně brzy. Vinaři to letošní sbírali a lisovali krátce poté, co dorazila zpráva o úspěchu (mimo jiné) těchto vín v Izraeli.

Na listopadové prestižní soutěži O. I. V. Terravino Mediterranean International Wine Challenge 2010 v Izraeli získaly produkty z moravských vinic celkem 25 medailí, firma Vinselekt Michlovský se stala nejúspěšnějším zahraničním účastníkem. Slámové víno Sauvignon 2009 z vinařství Štěpán Maňák v Žádovicích na Kyjovsku se dokonce s Velkou zlatou medailí stalo absolutním mezinárodním šampionem.

Další tři Velké zlaté medaile získalo kabinetní víno Veltlínské zelené 2009 z Vinselektu Michlovský a poté právě dvě ledová vína - Ryzlink rýnský 2009 ze Znovínu Znojmo a Cabernet Sauvignon 2007 z Vinných sklepů Lechovice.

Speciality nabízejí vinotéky i před Vánocemi: Například v Moravském sklípku v Šatově se ve středu a ve čtvrtek budou degustovat právě speciality - ledové a slámové víno, výběr z bobulí, červený sladký sekt a další. Účast na večerní akci je nejprve rezervovat na telefonu 732 641 437.

V brněnské vinárně Sluneční dvůr ve Slatině se ve středu večer koná řízená degustace vín zastřešených označením Barrique (tedy zrajících v dubových sudech) spojená s výkladem zkušeného sommeliera.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!