Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Žena zkolabovala při letu nad Českým rájem, balon musel nouzově přistát

Balonem cestovalo přes dvacet lidí. foto: ZZS LK

Horkovzdušný balon s více než dvaceti pasažéry musel nouzově přistát v Českém ráji. Jedné z žen v koši se při letu nad přírodními krásami udělalo nevolno. Posádka pak musela nouzově přistát, aby mohli ženu co nejdřív ošetřit přivolaní záchranáři.
  10:47

Drama se odehrálo nedaleko Turnova. „Tak tohle se nám stalo asi poprvé! Pacientka po kolapsu k nám přiletěla... balonem!“ napsali záchranáři na Facebook k fotografii z místa nouzového přistání.

Nevšední situaci přiblížil mluvčí záchranářů Michael Georgiev: „Dostali jsme hlášení, že máme v balonu pacientku, které se udělalo nevolno.“

Operační středisko průběžně komunikovalo s posádkou balonu, kde dojde k přistání. „Posádka následně balon spatřila a po jeho přistání převzala pacientku, která trpěla nevolností, a převezla ji do zdravotnického zařízení,“ dodal Georgiev. Informace o následném stavu pacientky mluvčí záchranářů nemá.

Podle něj se skutečně jednalo o první případ, kdy pacient zkolaboval v balonu. Ten byl podle příspěvku na sociální síti skutečně velký a cestovalo s ním kolem dvaceti lidí.

Jedním z nich byl i manžel Kateřiny V., která snímek záchranářů okomentovala. „Na zážitek jistě nezapomene, snad bude paní v pořádku,“ zmínila.

Nezapomenutelné drama zažili nedávno i pasažéři v Ostravě. Balon tu v říjnu košem zavadil v jedné z ulic o budovu školy a pokračoval dál. Zasáhnout museli dokonce policisté, kteří balonu pomohli přistát nedaleko městské křižovatky.

2. října 2023

Autor: