Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Praze přistálo letadlo s problémem na pneumatice. Dosedlo za dozoru hasičů

Pluhy a frézy vyrazily na ranvej pražského letiště. (1. 12. 2023) foto: iDNES.tv

Na Letišti Václava Havla Praha v pátek přistálo letadlo, které nahlásilo komplikace s tlakem v pneumatikách. Kvůli hrozícím komplikacím se aktivovaly záchranné složky. Nakonec stroj přistál bez komplikací.
  22:29aktualizováno  22:39

Mluvčí letiště Klára Divíšková redakci iDNES.cz potvrdila, že letadlo přicestovalo z Vietnamu do Prahy a že mělo komplikace s pneumatikami. Přistálo po 22. hodině a bylo odklizeno z letištní plochy.

Podle serveru Novinky.cz šlo o letoun A350 španělské nízkonákladové společnosti World2fly.

Letiště muselo v pátek večer uzavřít letištní přistávací a odletovou plochu už kvůli sněhu. Kvůli komplikacím spojených se silným sněžením musely sníh z ranveje odklidit sněhové pluhy. Letadla kvůli tomu kroužila nad Prahou zhruba dvacet minut, než pluhy udělaly svou práci.

„Jedná se o standardní situaci. S problémy na letištní ranveji jsme vzhledem k předpovědi počasí počítali a preventivně letištní provoz přerušili, abychom mohli dráhu vyčistit. Úklid pomocí sněhových pluhů zabral zhruba dvacet minut,“ uvedla mluvčí ruzyňského letiště Klára Divišová.

O možných problémech spojených se sněžením informovalo v pátek letiště na sociální síti X. „Upozorňujeme, že vzhledem ke sněžení může dnes a zítra docházet ke komplikacím a drobným zpožděním. Vzhledem k dopravní situaci doporučujeme ponechat si také dostatečnou časovou rezervu pro cestu na letiště.“

„Letadla nabrala minimální zpoždění. Dopravce jsme včera o tomto možném problému informovali a mohli se rozhodnout, zda linky zruší,“ dodala Divišová.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...