Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

V pražské Ruzyni neplánovaně přistálo letadlo, cestující měla zdravotní potíže

Česko

  17:58aktualizováno  18:25
Na pražském letišti ve čtvrtek neplánovaně přistál Airbus A321 společnosti Turkish Airlines z Amsterdamu do Istanbulu. Odklonili ho kvůli zdravotním potížím jedné z cestujících žen. Původní informace hovořily o srdeční zástavě, mluvčí záchranářů poté uvedla, že zástavu srdce nešlo, konkrétní důvod však neuvedla. Ruzyně řešila neplánované přistání i včera, cestující na lince z Bělehradu do Londýna po zástavě srdce zemřela, případ řeší policie.

ilustrační snímek foto:  Dan Materna, MAFRA

„Mohu potvrdit, že došlo k odklonu linky k nám z důvodu zdravotních problémů. Cestující byl po přistání předán zdravotníkům,“ uvedl ve čtvrtek mluvčí letiště Michal Procházka s tím, že neupřesnil, zda šlo o muže, či ženu.

Mluvčí Asociace samaritánů ČR Petra Homolová následně upřesnila, že šlo o ženu a k zástavě srdce u ní nedošlo. „Převzali jsme do péče ženu, ta měla zdravotní indispozice, nicméně je mimo ohrožení života. K zástavě srdce nedošlo, resuscitována nebyla a je transportována do jedné z pražských nemocnic,“ uvedla.

Podobný incident se stal i ve středu, kdy muselo v Praze kolem poledne nouzově přistát letadlo z Bělehradu do Londýna kvůli zdravotnímu stavu jedné z cestujících. Zdravotníkům se zhruba šedesátiletou ženu nepodařilo zachránit. Případ podle Procházky řeší policie.

„Proběhl divert letadla na lince Bělehrad-Londýn, kdy se u jedné z cestujících objevily zdravotní komplikace. Zdravotníci ihned po přistání letadla na Letišti Václava Havla začali s resuscitací. Ta byla přes veškerou jejich snahu neúspěšná. Lékař následně musel konstatovat smrt,“ řekl serveru iDNES.cz mluvčí cizinecké policie Josef Urban.

Případem se podle Urbana zabývá inspektorát cizinecké policie. „Přesné okolnosti toho, jak k neštěstí došlo, zatím nejsou známy. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k cizímu zavinění,“ dodal mluvčí.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...