Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Liberec možná potká soupeře ze Skotska

Česko

NYON, Švýcarsko Fotbalisté Slovanu Liberec v 3. předkole Evropské ligy narazí na lepšího ze souboje mezi skotským Falkirkem a lichtenštejnským Vaduzem. Na skotského soupeře se může těšit také Olomouc, která však musí nejprve postoupit přes islandský Fram Reykjavík. Pokud se to povede, narazí na Aberdeen. Rozhodlo o tom losování v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu.

O soupeři Liberce zatím není jasno, přestože Falkirk byl v souboji s Vaduzem jasným favoritem. V prvním utkání doma však vyhrál pouze 1:0 a o postup musí ještě zabojovat. V poslední sezoně skotské ligy skončil sice až desátý, ale do Evropské ligy se dostal jako poražený finalista poháru. „Ze svých zkušeností vím, že ostrovní zápasy bývají vždy velmi zajímavé, a utkání ve Skotsku by pro nás bylo určitě zážitkem,“ přiznal liberecký útočník Jan Nezmar, proti komu by si zahrál raději. Vaduz se do EL probojoval rovněž přes domácí pohárovou soutěž, kterou vyhrál. Jinak ale nastupuje ve švýcarské lize, ve které letos skončil poslední, a sestoupil.

Mnohem těžší případný soupeř vyšel na Olomouc. Aberdeen v posledních letech patří ke špičce skotské ligy a v poslední sezoně skončil čtvrtý. Na kontě má i čtyři mistrovské tituly, ovšem ten poslední už z roku 1985.

Autor: