Diskuse k článku: K posledním evropským volbám tu nikdo nepřišel. Teď je to jiné, tvrdí lidé z Řikonína

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 21.5. 2019 10:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Petr 21.5.2019 10:25

Naajdeěte naahé ženy ve vašem meestě zde : nome.ga/nahe

V. Novák 21.5.2019 9:43

Tak v Řikoníne vynalezli pojízdnou prodejnu!

Vzpomínám, jak v 90. letech je novináři a ekonomové považovali za relikt socialismu, který musí brzy zmizet. No - zmizely...

P. Hájek 21.5.2019 10:05

Tak to si vzpomínáte blbě. Zmizeli, protože v nich neměl kdo nakupovat. Vesnice se od osmdesátých let vylidňují. Změna nastala až v nultých letech.

A. Fafejta 21.5.2019 9:09

Je tam krásně.

P. Aron 21.5.2019 8:58

Ano pojďme k volbám. A dostaňme od koryta lidi, kteří zavinili destrukci Evropy a jejích hodnot. Stále slyším, jak já a další panikaříme a podléháme strachu a strašení muslimy. Jenže na Západě je to prostě realita !!! A kdo to nechce vidět je slepý.

Dvaapadesátiletý praktik je postaven mimo službu a čelí vyšetřování tamní lékařské rady. Požádal totiž zahalenou ženu, která k němu přišla s nemocnou dcerou, aby si sundala závoj z obličeje, protože jí špatně rozuměl. Na podporu lékaře vznikla petice.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/prakticky-lekar-islam-zena-vysetrovani-nabozenstvi-zavoj.A190520_171152_zahranicni_chtl/diskuse/1

P. Aron 21.5.2019 9:00

A Piráti tohle vítají !!!

https://www.youtube.com/watch?v=A3Ivanl52kw

A. Fafejta 21.5.2019 9:28

Převládá u nich pocit potřeby pomoci uprchlíkům nad pocitem strachu z nich. Jejich motivace je přeci evidentně pozitivní, nelze jim podsouvat jakýkoli zlý úmysl. To, jestli je ta pomoc skutečně pomocí a na kolik je zcela otevřený přístup rozumný, je věc jiná.

A. Fafejta 21.5.2019 9:21

Máte obavy, já je nemám. Oba máme na své ne/obavy úplně stejný nárok. Je stejně přirozené, že Vy své obavy řešíte jak řešíte (burcujete k volbám), a já když je nemám, tak je neřeším. Masová integrace muslimů v naší společnosti je podle mého názoru stejný problém jako by byla naše integrace v islámských státech - není to pomoc, ale naopak trauma. Ale moje téma je právě hledat to co je a co není pomoc, ne Okamurova prvoplánová nesnášenlivost vycházející z nezvládnutého strachu a hněvu. To je pro mě málo. O budoucnosti si můžeme každý něco myslet, ale pravdu o ní nemůžeme říci nikdo, protože je to prostě neexistující věc. U jednodušších dějů typu, že den vystřídá noc a v zimě bude mrznout, lze budoucnost předvídat obstojně. Čím je ovšem téma širší a tedy komplikovanější, jako třebas společenský a politický vývoj v Evropě, tím více jsou všechny předpovědi jen sázkou do loterie. Tvářit se, že je něčí vize budoucnosti pravda mi přijde logicky nepřijatelné.

P. Aron 21.5.2019 9:43

Je to jistě hezké si vše zrelativizovat a tvářit se, že se nic neděje. Ale děje a moc. Zavírat před tím oči a uzavírat se před tím nikdy nepomohlo a nepomůže.

Ono je toho mnohem více. Můžeme být rádi, že se k nám zatím nehrnou. A dělat vše proto aby to tak zůstalo. Ovšem tvrdit, že Západ, zde Británie je vyspělejší či tolerantnější, když tam dotyčného lékaře zato, že chtěl aby si muslimka odložila závoj je velmi ale opravdu velmi pošetilé. Mimochodem zrovna Britové by si měli vzpomenout na svá pacifistická hnutí, která zlehčovala Hitlera stejně jako vy teď nebezpečí islámu.

A. Fafejta 21.5.2019 10:04

Očekáváte, že budou mít všichni lidé právě takový názor na islám a muslimské uprchlíky jako máte Vy a jakýkoli jiný názor budete označovat za relativizování? Chcete ve mně vyvolávat pocit viny za budoucnost, kterou jste si sám vymyslel? Vážně? Mám názor jaký mám a basta. Neberu Vám ten Váš a Vy mi laskavě neberte ten můj, demokrate. Bojte se jak libo čeho se bojíte, já se toho nebojím. Strašte si koho chcete a burcujte si jak potřebujete, je to Vaše právo. Nechte všem ostatním stejné právo to nedělat. Jinak jste právě Vy Hitlerovi blíže než si uvědomujete.

V. Novák 21.5.2019 9:44

Jenže my se integrovat ani intervenovat do Saudské Arábie nesnažíme...

A. Fafejta 21.5.2019 10:10

Ano, aktuálně nejsem uprchlík, žiji v míru a dostatku, což je skvělé a nikomu za to nic nedlužím.

D. Němec 21.5.2019 7:44

Tak to tam asi vyhrají na celé čáře Piráti. :)))

K. Novák 21.5.2019 8:51

Tak jako i jinde.

P. Dvořák 21.5.2019 7:20

Pod fotografií je uveden nejnižší průměrný věk v JmK pod 34 let. No to je číslo k smíchu!!!

Dnes má obec 46 obyvatel (WIKI). Průměrný věk dejme tomu 34 let. Narodí se dvojčata a průměrný věk bude hnedle 32,6 roku.

:-))

D. Rajninec 21.5.2019 6:15

Ale na druhej strane mali aj úspechy ! Podarilo sa im za 15 rokov znížiť počet tunelárov Socialnej poisťovne - dôchodcov o viac ako 60% ! Aj malá úspech dláždia cestu k blahobytu v EU !

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...