Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Lídr zlomil nováčka až v závěru

ZÁPAS KOLA

Poslední tým de facto pustil svého soupeře na post lídra extraligy. Přestože nováček otevřel skóre, nakonec se před svým soupeřem musel sklonit.

Mladá Boleslav – Litvínov 2:4

MLADÁ BOLESLAV Vše se rozhodovalo necelé dvě minuty před koncem, kdy domácí inkasovali dvě branky a sen o bodech se jim rozplynul. V úvodní části zápasu se více osmělovali domácí hráči, kteří šli také v 6. minutě do vedení. Mezi střelce se zapsal Slovinec ve službách domácího týmu Pajič. Středočeši se ovšem z vedení neradovali dlouho. V 9. minutě se nechal vyloučit Benda a přesilovou hru hosté využili. Švarného střelu od modré tečoval bruslí jeden z domácích hráčů a Šindelář v brance domácích byl bezmocný.

Hosté využili i druhou přesilovou hru utkání. Na čtyři minuty byl vyloučen Jindra a mezi střelce se zapsal Černý.

V závěru utkání se domácí tlačili do útoku a nakonec se jim podařilo i vyrovnat. Po Padělkově milimetrovém pasu se prosadil Handlovský. Domácí ale chtěli zvítězit, a byli tak neustále aktivní. Ovšem jejich střely končily mimo tři litvínovské tyčky branky, nebo je pochytal pozorný gólman Hübl.

V závěru na trestnou lavici putoval Mocek, jenž zbytečně fauloval, a Černý zajistil Litvínovu vedení. Šokované domácí ještě v téže minutě dorazil Viktor Hübl.

„Předvedli jsme takový náš klasický výkon poslední doby. Hrajeme aktivně, bojujeme a většinu zápasu se nám daří. Potom se ovšem necháme zbytečně vyloučit a rozhodí nám to souhru,“ postěžoval si kouč domácích Jiří Šejba.

„Zápas byl vyrovnaný,“ připustil kouč vítězů Petr Rosol. „Výhru nám přinesly přesilovky.“ čtk, vzk Branky a nahrávky: 6. Pajič (R. Pšurný), 47. Handlovský (Padělek, Brňák) - 10. Švarný (V. Hübl, Kubinčák), 15. J. Černý (Lukeš, Šlégr), 59. J. Černý (Reichel, Kubát), 59.

V. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Jeřábek -Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc Sýkora - Jánský oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3468. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2.

Statistiky a ohlasy na zápasy 32. kola O2 extraligy Pardubice–Třinec 6:4

Branky a nahrávky: 22. Blažek (Somík), 23. Koukal (Kolář), 42. Koma (Píša, Starý), 45. Pivko (Divíšek, Čáslava), 57. Koma (Kolář I, Píša), 60. Starý - 5. Malec (Polanský, Kanko), 31. Balej (Výtisk), 38. V. Polák (Polanský, Sekeráš), 46. Peterek (D. Moravec). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Malec (Třinec) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 7845. Třetiny: 0:1, 2:2, 4:1.

Jiří Seidl (Pardubice): „Zaplaťpánbůh za tu třetí třetinu. A tři góly v přesilovkách, které zřejmě rozhodly utkání.“ Jiří Juřík (Třinec): „Rozhodlo, že jsme nešťastnou náhodou vyhodili kotouč mimo hřiště a domácí dali v přesilovce pátý gól.“

Karlovy Vary–Slavia 5:3

Branky a nahrávky: 9. Zucker (Prošek), 24. Dobroň (Košťál), 25. Pech (Jiří Hanzlík), 54. Košťál (Skuhravý), 60. Skuhravý (Kumstát) - 47. P. Jelínek (Kadlec), 50. Kadlec (Tomica), 51. D. Hruška (Kadlec, Bednář).

Rozhodčí: Turčan - Pavlovič, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 3510.

Třetiny: 1:0, 2:0, 2:3.

Mikuláš Antonik (K. Vary): „Do první obdržené branky jsme hráli dobře, ale výsledek 3:0 je pro nás zakletý.“ Jiří Kalous (Slavia): „Ve třetí třetině jsme se zvedli, ale o to tvrdší byl pro nás následující direkt. “

Sparta–Znojmo 3:1

Branky a nahrávky: 26. Netík (Ptáček), 33. Podlešák (D. Výborný, Netík), 47. Ton - 40. Haman (Čachotský). Rozhodčí: R. Polák -Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:5, navíc Erat (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4630. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0.

Marian Jelínek (Sparta): „Víc než vítězství si ceníme toho, že jsme se do reprezentační pauzy dostali do první čtyřky.“ Radim Rulík (Znojmo): „Sparta byla o něco lepší a v koncovce produktivnější.“

Č. Budějovice–Kladno 4:1

Branky a nahrávky: 25. Duda (Jareš), 25. Melichárek (M. Hudec), 34. Vak (Sičák), 58. Huml (Melichárek, M. Hudec) - 49. Bělohlav (Patera, Tomajko). Rozhodčí: Kubeš - Bláha, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.

Diváci: 5032. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1.

Ernest Bokroš (Č. Budějovice): „Viděli jsme, že Kladno má problémy a dokázali jsme to využít.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Nepodali jsme dobrý výkon, naši hru ale částečně ovlivnila rozsáhlá marodka, chybělo nám šest stabilních hráčů a brankář Kopřiva.“

Zlín–Liberec 2:0

Branky a nahrávky: 10. Hamrlík (Balaštík, Galvas), 58. Leška (Köhler, Galvas). Rozhodčí: Minář - Guth, Křivský. Vyloučení: 7:8.

Využití: 1:0. Diváci: 4035. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Zdeněk Venera (Zlín): „Gólman Biegl má poraněné koleno, Murín se doléčuje, proto jsme nasadili juniora Sedláčka, který už měl být na reprezentačním srazu. Nakonec se nám to vyplatilo, Kuba zachytal skvěle.“ Filip Pešán (Liberec): „Štěstí se nepřiklonilo na naši stranu. Nastřelili jsme jen tyčky a břevno.“

Vítkovice–Plzeň 4:3sn

Branky a nahrávky: 14. Trnka (Krstev, Kvapil), 26. Varaďa (Klimek, Petrovický), 30.

Krstev (Burger, Petrovický), rozhodující nájezd Burger - 22. Matějovský (Kracík, Tomas), 47. Dvořák (Dresler, Benák), 53. Kracík (Fabuš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:7, navíc Smrek (Plzeň) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4471. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:2 - 0:0.

Kamil Konečný (Vítkovice): „Musíme opět pochválit Kubu Štěpánka, který vychytal další sérii v náš prospěch.“ Milan Razým (Plzeň): „Přijeli jsme v dost okleštěné sestavě, chybí nám tři beci základní sestavy a samozřejmě také Martin Straka.“

Příští kolo - 23. prosince: 17.30 Litvínov -Plzeň, Znojmo - Karlovy Vary 18 Sparta -Kladno, Pardubice - Č. Budějovice, 18.15 Slavia - Zlín, 18.30 Liberec - Vítkovice. Předehráno: Třinec - Mladá Boleslav 3:2.

14. BK Mladá Boleslav 33 8 4 2 19 76:87 34

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Události kola

* Volný pád Slavie. Mistři se topí v těžké krizi, prohrávají jeden zápas za druhým a po neděli se propadli až na osmou příčku tabulky. * Litvínov do čela. Protože Vítkovice vyhrály pouze v prodloužení, v čele tabulky je vystřídal Litvínov. Od nováčka si přivezl plný bodový zisk. * Plzni chyběl Straka. Plzeň se musela obejít bez kapitána Straky, který se podrobil operaci menisku.

Hvězdy kola

1. Jakub Sedláček (Zlín) – Osmnáctiletý gólman působil na brankové čáře zkušeným dojmem a hráčům Liberce nepovolil ani jeden gól. 2 Jakub Černý (Litvínov) – Dvěma góly pomohl svému týmu ke třem bodům i k posunu na první místo tabulky. 3. Jiří Burger (Vítkovice) – Pomohl svému týmu ke dvěma bodům zejména svým proměněným nájezdem. V průběhu utkání přidal ještě jednu asistenci.