Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Litvínov porazil Pardubice a je šestý

PARDUBICE Hokejisté Pardubic prohráli v dnešní předehrávce 45. kola s Litvínovem 1:2 a zůstávají osm zápasů před koncem základní části na dvanáctém místě s pětibodovou ztrátou na desátý Třinec.

Pardubice –Litvínov 1:2 Úřadující vicemistři vyšli podruhé za sebou bodově naprázdno a před vlastním publikem neuspěli po šesti výhrách. Litvínov si naopak upevnil šestou pozici znamenající přímý postup do čtvrtfinále. Na východě Čech sice prohrával, ale díky přesilovkovým trefám Jakuba Černého a Roberta Reichla výsledek otočil.

„My jsme to sem jeli vyloženě zkusit, měli jsme za sebou šest výborných zápasů a věděli jsme, že Pardubice doma musí,“ řekl trenér Litvínova Jaroslav Hübl. „Snažíme se udělat maximum bodů, abychom se vešli do play off,“ dodal litvínovský kapitán Robert Reichel.

V utkání se první radovali domácí. Somík po individuální akci předložil puk před branku nekrytému forvardovi Kolářovi a Pardubice vedly. Hosté pak ale udeřili v 18. minutě při přesilovce pěti proti třem. Po Bendově křížné přihrávce se prosadil střelou k tyči Černý.

„Prvních deset minut bylo z naší strany dobrých a plnili jsme na ledě všechno, co jsme si řekli v kabině. Začali jsme pak ale hrát ten náš profesorský hokej. A když soupeř začal s lepší organizovaností ve středním pásmu, tak jsme se těžko dostávali do útočné třetiny a neměli jsme tam už žádnou vyloženou šanci,“ uvedl po zápase zklamaný pardubický trenér Jiří Šejba.

Vstup do druhého dějství Pardubicím nevyšel. Po jedenácti vteřinách putoval na trestnou lavici Tvrdík a za 33 sekund využil přesilovku Reichel. Litvínovský kapitán doklepl puk do prázdné branky, když se k němu odrazilo Jánského nahození po nešťastné teči Rolinkovy hokejky.

Branky a nahrávky: 9. Kolář I (Somík) -18. J. Černý (Benda), 21. Reichel (Jánský). Rozhodčí: Jeřábek - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. Diváci: 7824. Třetiny: 1:1. 0:1, 0:0.

Dnešní program - 17: Vítkovice - Sparta, 17.30: Ústí nad Labem - Kladno, Plzeň -Karlovy Vary, 18.15: Slavia - Znojmo, 18.30: Liberec - České Budějovice.