Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Litvínov udolal mistra v nájezdech

Litvínovští hokejisté sice v průběhu extraligového střetnutí ztratili nadějné vedení, chuť si ale nakonec spravili alespoň úspěchem při samostatných nájezdech.

Litvínov - Sparta 5:4 po s. nájezdech

LITVÍNOV Severočeši vedli 3:0 i 4:2, ale Pražané si díky trefě Petra Tona těsně před koncem běžné hrací doby vynutili nastavení. V rozstřelu rozhodl Martin Jenáček.

Domácí začali skvěle. Než se Pražané stačili rozkoukat, prohrávali. Autorem úvodní branky byl ve 4. minutě Jánský. Dvě minuty nato už Litvínov vedl dvoubrankovým rozdílem, když se trefil obránce Vobořil. Ve 13. minutě si při nájezdu vychutnal Dubu zkušený Benda a svým gólem vyhnal gólmana hostí z branky. Jeho místo zaujal náhradník Štefl. Sparta se dočkala první branky až ve 14. minutě, kdy se prosadil Dragoun. Do druhé části, ve které zraněný Franěk přepustil místo v domácí kleci Hüblovi, se Sparta vzpamatovala. Její aktivita nejdříve vyústila v nastřelenou tyč, kterou trefil Langhammer, a pak i v další gól. O ten se po spolupráci se Zelenkou postaral vedoucí třetí útočné řady Vaic. V závěru prostředního dějství se opět prosadili domácí. Za pouhých osm vteřin dokázal početní převahu využít Reichel. Tři minuty před koncem vlil naději do žil svým spoluhráčům Petr Nedvěd a Ton pak v poslední vteřině srovnal na 4:4.

„Bohužel jsme nezvládli konec,“ ulevil si trenér domácích Jaroslav Hübl. „Samostatné nájezdy -to je loterie,“ konstatoval sparťanský trenér Marian Jelínek.

Branky a nahrávky: 4. Jánský (Branda), 6. Vobořil (Lukeš), 13. Benda (Machulda), 39. Reichel (Koma), rozhodující sam. nájezd Jenáček - 14. Dragoun (Havel), 34. Vaic (Zelenka), 57. P. Nedvěd (Ton), 60. Ton. Rozhodčí: Bolina - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5525. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:2 - 0:0.