Středa 8. května 2024, Den vítězství

Litvínovu se doma dál daří. Odnesla to Sparta

LITVÍNOV Hokejisté Litvínova porazili v předehrávaném utkání 9. kola extraligy Spartu 2:1. Severočeši si díky gólu a asistenci Petera Jánského připsali čtvrtou domácí výhru v sezoně, Pražané prohráli i páté utkání venku.

V sestavě domácích se po jednozápasovém trestu objevil útočník Jánský, trenéři jej však zařadili až do čtvrté formace. Ve druhé části se Jánský posunul do elitní formace a ve 24. minutě se podílel na první brance Litvínova. Sekundu před koncem úvodní přesilové hry zápasu skončila za Pöpperlem tečovaná střela Jenáčka od modré čáry. Hned v úvodu třetí třetiny si brankář Sparty vybral slabší chvilku, když jej překvapila střela Jánského. Sparta pak už jen snížila tečí kapitána Výborného.

Litvínov - Sparta 2:1

Branky a nahrávky: 24. Jenáček (Skuhrovec, Jánský), 41. Jánský (V. Hübl) - 49. Výborný (Jan Hanzlík, O'Brien). Rozhodčí: Šindler, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3428. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Dnešní program 9. kola: 17.10 Třinec - Karlovy Vary, 17.30 Kladno - Plzeň, Zlín - České Budějovice, Mladá Boleslav - Liberec, 18.00 Brno - Vítkovice, 18.15 Pardubice - Slavia.