Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

LN: Stop pití na veřejnosti

Česko

  19:45
PRAHA - Popíjení alkoholu na ulicích českých měst zvoní umíráček. Ministerstvo vnitra schválilo městskou vyhlášku, která v Ústí nad Labem zakazuje pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Jedná se o precedens, který může znamenat zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti v dalších městech po celé republice.

Česko patří mezi evropské země s nejvyšší spotřebou alkoholu. foto: AFP

Verdikt ministerstva přijali s velkou radostí třeba v Hradci Králové. Radní doufají, že jim vyřeší problémy s opilci a bezdomovci. „Čekali jsme, jestli to ministerstvo Ústí posvětí. Hned v pondělí půjde podobná vyhláška do rady. Čím dříve se schválí, tím lépe,“ řekl tiskový mluvčí magistrátu Hradce Králové Václav Svoboda.

Zákazu pití se zřejmě dočkají i další města. Rozdávat pokuty za pití alkoholu na veřejných prostrastvích plánují v Praze. „Hledáme restriktivní nástroj, kterými můžeme opilce, především pak bezdomovce, vytlačovat z ulic. Zákaz alkoholu na některých místech by mohl být řešením. Lokality typu Hlavní nádraží nebo letiště k tomu přímo vybízejí,“ prohlásil pražský radní pro sociální oblast Jiří Janeček. 
Další podrobnosti
o zákazu popíjení alkoholu na ulicích
si přečtěte v sobotním vydání deníku


Autoři: