Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Lupič se pokusil zapálit policistu

Česko

  12:58
OLOMOUC - Čtyřiašedesátiletý zloděj se dopoledne vloupal do chaty v Malé Moravě. Když narazil na policejní hlídku, polil jednomu z ochránců zákona záda a mrštil po něm hořící předmět. Naštěstí minul.
Požár. (Ilustrační foto)

Požár. (Ilustrační foto) foto: Reprofoto

Policistům se nic nestalo, chytla však chata, do které se muž vloupal. Násilníka ozbrojeného nožem poté policisté zadrželi. Případ na místě stále vyšetřují.

"Muž byl bývalým majitelem chaty, o kterou přišel v exekuci. Zřejmě se s tím nemohl smířit, urazil zámky a vloupal se dovnitř. Čtyřiatřicetiletý současný majitel objektu přišel na místo s policejní hlídkou. Policisté vešli dovnitř a pachatel na ně vylil z kýblu benzin," řekl ČTK šumperský policejní mluvčí Miloslav Svatoň.

Upřesnil, že jeden z policistů chytil duchapřítomně svého kolegu a vytlačil jej ven z objektu. "Pachatel však jednomu z nich stihl polít záda a poté za nimi něco hořícího hodil," upřesnil mluvčí.

Policistům se při incidentu nic nestalo, vzápětí však začala hořet chata. Na místo museli přijet také hasiči. Muž se mezitím usadil na balkonu chaty s nožem v ruce a nekomunikoval s okolím.

"Policisté vnikli dovnitř, muže odzbrojili a zpacifikovali," dodal policejní mluvčí. Podle operačního důstojníka šumperských hasičů byla škoda, kterou požár způsobil na chatě, vyčíslena na půl milionu korun. "Bližší informace k rozsahu požáru zatím nemáme, vyšetřovatel se ještě z místa nevrátil," řekl ČTK operační důstojník.

Případ na místě stále vyšetřuje také policie. Dosud nebyl kvalifikován ani trestný čin, kterého se násilník dopustil. Podle Svatoně mu však může hrozit obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví či pokusu vraždy.
Autoři: ,