Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Luxusní Havlova vila na Barrandově je na prodej. Za 150 milionů korun

Česko

  11:26
PRAHA - Luxusní rezidence v Praze na Barrandově, kterou nechal postavit Miloš Havel, strýc exprezidenta Václava Havla, je na prodej za 150 milionů korun. Vilu vybudovanou ve 40. letech Miloši Havlovi zabavili po jeho nezdařené emigraci komunisti. Po sametu ji sice Havlova rodina dostala zpět, ale exprezident Havel ji brzy potom se svým bratrem Ivanem prodali. Dnes je vila vybavená čtyřhvězdičkovými apartmány, restaurací, vyhřívaným bazénem, saunou i posilovnou znovu na prodej.

Vila Miloše Havla na Barrandově. foto: www.exkluzivita.cz

Upozornila na to Mladá fronta Dnes. Honosnou rezidenci má ve své nabídce realitní kancelář Exkluzivita.cz, která se specializuje na prodej luxusních sídel. Barrandovskou vilu si zájemce může pořídit za 150 milionů korun.

"Tato vila se skvělým pozemkem požadovanou hodnotu má. Výhodou je možnost využití pro firemní účely, stejně jako přebudování na luxusní bydlení. Skutečnost, že patřila rodině Havlových, nehraje při stanovení ceny žádný význam," vysvětlil Jiří Pácal ze společnosti Central Europe Holding.

Vila Miloše Havla na Barrandově. Autor: www.barrandov1928.cz

Původně na skále nad lomem v Barrandovské ulici nechal Miloš Havel vystavět podle návrhu filmového architekta Viléma Rittershaina dřevěný srub, až později nechal vybudovat obrovskou luxusní vilu. Avšak do stavby zasáhla druhá světová válka, hlavního architekta Vladimíra Grégra totiž popravili nacisti, a vilu proto dokončil až jeho spolupracovník Karel Škvor.

Vila Miloše Havla na Barrandově. Autor: www.barrandov1928.cz

V roce 1949 se Miloš Havel pokusil emigrovat, po neúspěšném přechodu hranic mu ale vilu zabavili komunisti a poté až do sametové revoluce sloužila jako argentinská ambasáda. Stejně jako Barrandovské terasy se pak vila vrátila bratrům Havlovým, kteří ji ale v roce 1993 prodali. Poté si vila prošla rekonstrukcí a majitelé ji začali pronajímat na svatby, koktejl party či pro obchodní jednání.

V rezidenci jsou vybudovány čtyři čtyřhvězdičkové apartmány a několik dvoulůžkových pokojů. Hosté se mohou také občerstvit v restauraci nebo se zajít pobavit do baru s kulečníkem, který je řešený ve stylu anglického klubu.

Vila Miloše Havla na Barrandově. Autor: www.barrandov1928.cz.

Pro pohodlí hostů je v zahradě připravený vyhřívaný bazén, kromě toho se mohou ponořit do vířivky či zajít do posilovny a sauny.

Vila Miloše Havla v Barrandovské ulici.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...