Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Lyžařská sezóna začíná, do víkendu bude otevřena většina středisek

Česko

  15:52
Sníh, který na horách napadl během víkendu zatím nestačí pro zprovoznění většiny skiareálů. Předpověď ale slibuje dlouhodobé teploty pod nulou a vlekaři ve větších střediscích tak mohou začít zasněžovat umělým sněhem. První sjezdovka se otevřela již dnes, další by se měly zprovoznit do víkendu.
Vleky - ilustrační foto

Vleky - ilustrační foto foto: LENNART PREISS AFP

V Jeseníkách je ode dneška spuštěn vlek v areálu v Branné. "Vlek jsme spustili dnes ráno. Měli jsme tu jeden kurz a několik dalších lyžařů. V pondělí už spustíme všechno, dosněžujeme dojezdy k lanovkám.Takže od zítřka snad pojedeme až do dubna," řekl Rostislav Procházka, provozovatel střediska. V pondělí by se měl rozjet také vlek v Koutech po Desnou, kde vyráběli sníh celý víkend. "Máme na sjezdovce široké 60 metrů asi 40 centimetrů sněhu. Předpověď je dobrá, na Vánoce by měly být podmínky perfektní," uvedl provozovatel střediska Tomáš Kareš.

Na šumavském Špičáku a na Klínovci běží děla od pátku, zítra by měla být hotová první vrstva umělého sněhu. "Už ve čtvrtek se na Klínovci spustí sedačková lanovka na sjezdovku Pařezovka. K té bude v sobotu v provozu i trať Dámská," uvedl Provozovatel střediska Martin Píša.

V Krkonoších díky mrazivému počasí vyrábí technický sníh všechny areály vybavené touto technologií. Většina z nich slibuje, že otevřou nejpozději příští víkend. Sníh vyrábí naplno vlekaři ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku, kde leží zhruba pět centimetrů sněhu. "Děla chrlí sníh na tisíc procent, v pátek bychom mohli otevřít sjezdovky na Horních Mísečkách, o víkendu alespoň některou ze sjezdovek ve Špindlerově Mlýně," řekl dnes Jiří Beran ze špindlerovského lyžařského areálu

Pokud vydrží chladné počasí, příští víkend by se mohlo lyžovat i v Libereckém a Ústeckém kraji.Konkrétně by měly být zprovozněny vleky v areálech na Severáku a na Špičáku v Tanvaldu..

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!