Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Madonna dál marně bojuje o film

Česko

PRAHA Madonna ohlásila, že na mezinárodním festivalu Berlinale představí svůj nový film. Festival se uskuteční mezi 10. a 20. únorem a dvaapadesátiletá zpěvačka by zde chtěla na soukromé projekci uvést první část svého díla s názvem W. E. věnovaného anglickému králi Eduardu VIII. Panovník v roce 1936 abdikoval, aby se mohl oženit s rozvedenou Američankou Wallis Simpsonovou, posléze se zapletl i s nacisty a dožil svůj život v ústraní.

Premiéra celého filmu by se pak měla konat na letošním festivalu v Cannes. Nejde o Madonninu první režii, již před třemi lety natočila snímek Špína a moudrost. Podle vlastních slov na scénáři W. E. pracovala dva a půl roku a uvedla, že jím byla přímo posedlá a práce ji naprosto pohltila. Madonna se ve filmu snaží prosadit už déle, ale marně. Jediným jejím úspěchem byl Zlatý glóbus, který získala za titulní roli v muzikálu Evita (1996), ale za většinu svých hereckých výkonů obdržela mnoho Zlatých malin a ani Špína a moudrost to u kritiky nevyhrála. A ještě propadla u diváků.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...