Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Madonna předvádí lasery i kabaret

Česko

Madonna v Praze - Na včerejší koncert popové královny se vypravilo čtyřicet tisíc fanoušků

„Naštěstí jsme si vzali stan“

Madonna do Prahy dorazila v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe.

Na její koncert v přírodním amfiteátru na pražském Chodově se včera večer vypravilo na čtyřiceti tisíc lidí.

PRAHA Madonna svou koncertní šňůru zahájila 4. července v Londýně. Do Prahy přiletěla soukromým letadlem bezprostředně z koncertu v Kodani v noci z úterý na středu, v české metropoli je již podruhé, má za sebou dvě vyprodaná představení v roce 2006, která se uskutečnila v tehdejší Sazka Areně (dnes O2 areně). Svůj první den v Praze Madonna strávila převážně v hotelu, večer pak dorazila do Trojského zámečku, kde byla připravena oslava devátých narozenin jejího syna Rocca - v Praze ji ještě doprovází dcera Lourdes a syn David.

Dělníci na Chodově pracovali před koncertem celou noc, přibližně kolem jedné hodiny bylo pódium pro hvězdu a její kapelu hotové. Podle pořadatelů bylo otočeno ven z města tak, aby produkce co nejméně zatěžovala okolní obyvatele. PRAHA Před branou přírodního amfiteátru na pražském Chodově už od včerejšího rána postávaly hloučky fanoušků. I když se dovnitř začalo pouštět až v 16.30, někteří před areálem stanovali.

Hlavně cizinci z různých koutů Evropy vybaveni spacáky a zásobami jídla a pití v hloučcích diskutovali o koncertu a počasí, které by mohlo zážitek znepříjemnit. V noci na čtvrtek totiž pršelo. „Nebylo to nic příjemného, ale naštěstí stan vydržel,“ stěžovala si šestadvacetiletá Klaudie, která přijela do Prahy s přítelem z německého Düsseldorfu.

Holínky jako vhodnou obuv doporučovala přes telefon kamarádům Madonna totiž na koncertu představila největší hity z celé kariéry, nechyběla ani laserová show a bohatý světelný park. Celé odpoledne se zde shromažďovali návštěvníci, přičemž brány areálu se otevřely ve čtyři hodiny. Všichni fanoušci

Markéta Barešová, která na Chodově bydlí. Sama by prý na koncert nešla. „Rozmlouvala jsem to známým, ale nedali si říct, jedou sem z Brna,“ dodala.

I když nejdražší lístky do sektoru pro sedící diváky byly včera odpoledne již téměř vyprodány, v prodeji stále zůstávaly vstupenky k stání. Podle odhadů mělo na Madonnu dorazit okolo čtyřiceti tisíc lidí.

Žádné foťáky, deštníky a psi Na místě koncertu už od rána hlídkovali pracovníci bezpečnostních služeb a policie. Celý areál byl také oplocen. „Nikdo bez lístku se sem nedostane,“ tvrdil rezolutně měli včera možnost cestovat městskou hromadnou dopravou zdarma, protože vstupenka na koncert platila zároveň jako jízdenka.

Místo megakoncertu celou dobu hlídali pracovníci bezpečnostních služeb i policie a areál byl oplocen.

jeden z členů bezpečnostní služby. Přesto se do areálu už v poledne podařilo „prolomit“ několika lidem, kteří si chtěli zabrat co nejlepší místa. Všichni fanoušci také museli před branami projít kontrolou.

Zakázané byly videokamery, fotoaparáty, ale i deštníky, nápoje a spreje. Proti dešti si lidé mohli vzít jen pláštěnky. Stejně tak se do venkovního areálu nesmělo se psy, zábavní pyrotechnikou a čímkoli, co by mohlo posloužit jako zbraň. Toho využili různí prodejci u vchodu, kteří nabízeli například půl litru mirindy za 50 korun, pivo za 40 korun nebo deci sodovky za 10 korun.

Nikdo bez lístku se prý do něj nedostane, tvrdili členové bezpečnostní služby. Na pořádek dohlédlo přes tisíc lidí: až 700 bezpečnostních pracovníků a 240 mužů a žen z městské a státní policie. Pomáhalo jim také 80 zdravotníků a 30 hasičů.

Několik hodin před zahájením také finišovalo sestavování pódia. To bylo otočené ven z Prahy tak, aby hluk do nejméně rušil okolní obyvatele. Na svá místa přibývaly velkoplošné obrazovky a bariéry, které měly oddělit jednotlivé sektory. „Úplně nakonec umístíme na pódium nástroje,“ popisoval „bedňačinu“ Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Madonna do Prahy přiletěla se svou rodinou ve středu časně ráno, ještě ten den stačila v Trojském zámečku oslavit narozeniny syna Rocca. Do Prahy se zpěvačkou přijela i dvanáctiletá dcera Lourdes a adoptovaný malawiský chlapec David. čtk, kul Madonna na místo vystoupení odjela navečer, kde se účastnila neveřejné zvukové zkoušky. Její vystoupení bylo opět detailně promyšlené a žánrově se pohybovalo mezi koncertem a kabaretem: přes rozmanité efekty ale trvalo jen necelé dvě hodiny, protože koncert musel skončit nejpozději v deset hodin večer. V roli předskokana se v Praze představil dýdžej Paul Oakenfold, který měl vyhrazený čas od 19 hodin.

Madonna je považována za komerčně nejúspěšnější světovou popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!