Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magnesia Litera bude v novém

Česko

PRAHA Literární ceny Magnesia Litera vstupují již do svého osmého ročníku. A čekají je výrazné změny. První se týká místa konání. Namísto velkého sálu Městské knihovny v Praze se letošní vyhlášení vítězů uskuteční v sobotu 18. dubna ve Stavovském divadle.

Obměna přijde i v osobě moderátora. Po čtyři roky jím byl písničkář, spisovatel a cestovatel Jan Burian. Letos se této role ujme herečka Aňa Geislerová. A další novinkou - navzdory ekonomické recesi - je to, že Karlovarské minerální vody svou podporu těchto literárních cen navýšily, a dokonce se povedlo získat dalšího sponzora, jímž je firma AMI Communications.

Slavnostní večer bude opět vysílat Česká televize na svém druhém kanálu, tentokrát ovšem ze záznamu v neděli 19. dubna. Na něm budou vyhlášeni vítězové v osmi kategoriích a také laureát Knihy roku Magnesia Litera, jenž získá finanční odměnu dvě stě tisíc korun. V letošním ročníku byl nakladateli do soutěže přihlášen rekordní počet 323 knižních titulů. Rozběhla se již taktéž čtenářská anketa, z níž vzejde držitel Kanzelsberger ceny čtenářů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!