Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magnitogorsk a Rangers čeká boj o Victoria Cup

Česko

BERN Duelem mezi New York Rangers a Metallurgem Magnitogorsk o Victoria Cup dnes vyvrcholí letošní oslavy stého výročí založení Mezinárodní hokejové federace.

V Bernu se poprvé o oficiální trofej utká zástupce NHL s nejlepším evropským celkem, půjde i o porovnání sil prestižní zámořské soutěže s novou KHL. Bude u toho i šestice českých hokejistů: Michal Rozsíval s Petrem Průchou v dresu Rangers a kvarteto Jan Marek, Tomáš Rolinek, Jaroslav Kudrna a Karel Pilař za Magnitogorsk.

Pokračování na straně 21

Dokončení ze strany 24

Oba kluby na souboj o Victoria Cup nahlížejí trošku rozdílně. Zatímco v Rusku berou klání velmi prestižně, pro Rangers jde spíše o další z přípravných duelů na sobotní a nedělní vystoupení v Praze, kde zahájí proti Tampě Bay nový ročník NHL.

Vítěz lednového turnaje evropských mistrů Super Six Magnitogorsk neodjížděl v pondělí do Bernu v dobrém rozpoložení, protože v neděli utrpěl v KHL doma vysokou porážku 1:5 s Ufou a pohybuje se až v polovině tabulky.

„Kdybychom zápas sehráli vyrovnaně, tak nás může našlápnout k lepším výkonům a sebevědomí,“ řekl nejproduktivnější český hráč KHL Marek. Jeho spoluhráč z Magnitogorsku dodává. „Majitel nám dal na vědomí, že to chtějí vyhrát. Berou to hodně vážně. Však jsou taky v Rusku reklamy, že brzy bude KHL jako NHL,“ řekl obránce Pilař.

K souboji ruského týmu a zástupce NHL dojde po více než sedmnácti letech. Naposledy se utkal v lednu 1991 Québec s Dynamem Moskva a prohrál 1:4.

„Reprezentujeme NHL, Rangers a město New York. Pokaždé, když se tým ze Severní Ameriky utká s evropským, tak se k tomu upíná pozornost,“ doplnil kouč Rangers Tom Renney.

Kredit akce, ze které chce IIHF udělat tradici, může pošramotit rozestavěná hala obehnaná lešením a podmínky i v útrobách. „Přijeli jsme sem k zápasu nejlepšího evropského týmu s týmem NHL a v kabině na nás kapala voda. Je to ostuda organizace IIHF, nebo kdo to pořádá,“ dodal Pilař.

Zápas začne v 19.30 a přímým přenosem ho odvysílá ČT 4.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!