Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Maier po třech letech znovu vyhrál závod SP

LAKE LOUISE Slavný rakouský lyžař Hermann Maier se po téměř třech letech dočkal vítězství v závodě Světového poháru.

Týden před svými šestatřicátými narozeninami včera vyhrál superobří slalom v kanadském Lake Louise a připsal si 54. triumf v elitním seriálu.

Maier vyhrál první super-G sezony s velkým náskokem 59 setin sekundy před domácím reprezentantem českého původu Johnem Kucerou. Třetí byl s odstupem 68 setin Didier Cuche ze Švýcarska.

Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Maier se v závodě SP radoval z triumfu naposledy v lednu 2006, kdy v Garmisch Partenkirchenu vyhrál sjezd. „Je to nečekaný, ale krásný pocit. To hned vidíte, proč se v létě dřete. Já měl v létě dobrou přípravu, ale super-G jsem naposledy trénoval v srpnu,“ uvedl rakouský „Herminator“.

Maier přitom do zámoří původně vůbec neměl odcestovat, protože mu v polovině listopadu praskla ploténka. Nakonec se však rozhodl program absolvovat, i když s nadsázkou tvrdil, že mu přesun z postele na snídani trvá hodinu.

Jediný Čech na startu Petr Záhrobský se stejně jako v sobotním sjezdu bodového zisku nedočkal. Se ztrátou 3,53 sekundy za Maierem skončil na 44. místě.

Nebodoval ani celkový vítěz SP z minulé sezony Bode Miller, jenž na prvním mezičase vedl, ale zhruba v polovině trati ztratil rovnováhu, přišel o lyži a vypadl. Ani ve čtvrtém závodě sezony se tak nedočkal výhry.