Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Malostranská beseda čeká na zájemce

Česko

PRAHA Zájemci o pronájem Malostranské besedy dostanou novou šanci. Výběrové řízení na pronájem besedy sice nedávno vyhrála společnost 2media. cz, zastupitelé Prahy 1 ale minulý měsíc neschválili nájemní smlouvu. Opozice, především z řad strany Věci veřejné, kritizovala příliš velkou délku nájmu a údajně nízké nájemné. Radnice Prahy 1 proto nyní vypíše třetí kolo výběrového řízení. V něm zkrátí délku nájmu z 25 na 20 let, výši nájmu zatím nestanoví. Neznamená to ale, že původní konkurz byl zrušen. „Mění se podmínky výběrového řízení, takže to na úřední desku vyvěsit musíme. Testujeme si zároveň, zda nám někdo nenabídne lepší projekt než 2media.cz,“ prohlásil tiskový mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb.

Společnost 2media.cz plánuje v Malostranské besedě provozovat restauraci, kavárnu a pivnici. V menším sále má herec Jaroslav Dušek hrát autorské divadlo. Majitelka společnosti Pavlína Fechterová včera nečekaně oznámila, že od projektu odstupuje. „Ostatní členové týmu, včetně Jardy Duška, budou v projektu pokračovat,“ řekla LN Fechterová.

Odstupuje prý z osobních důvodů. Když ale koncem září zastupitelstvo nájemní smlouvu neschválilo, neskrývala své rozčarování. Dušek tehdy prohlásil, že okamžitě s projektem končí. „Pak si promluvil se starostou Petrem Hejmou a rozmyslel si to,“ podotkl Koráb. Dušek včera nezvedal mobilní telefon a nereagoval na zaslanou sms ohledně Malostranské besedy.

Praha 1 opravuje Malostranskou besedu za zhruba 190 milionů korun, z toho 15 milionů korun poskytl magistrát. Na střechu se vrátily tři věže, které tam byly od 17. do počátku 19. století. Nejde však o originály, ty se nedochovaly. Malostranská beseda proslula jako radnice, sídlo spolků a kulturní centrum.

Autor: