Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Mám oblek a la James Bond

Česko

SÍLA VZHLEDU

Generální ředitel společnosti vlastnící obchodní dům Kotva Jaroslav Petrů nemusí pro nákupy oblečení chodit daleko. „V poslední době jsem dost časově vytížen - probíhá úprava interiérů obchodního domu a chystá se rekonstrukce vnější fasády a okolí, takže je pro mě nejlepší nakupovat takříkajíc co dům dal,“ říká.

K módě přistupuje Jaroslav Petrů pragmaticky. „Jako většina mužů docela nerad chodím po obchodech. A když už dostanu náladu na nakupování, je ideální, když může jít někdo se mnou, aby mi poradil s výběrem. V takových chvílích využívám situace a pořídím rovnou vše, co potřebuji. Často jednám s obchodníky, kteří se módou zabývají, a bylo by mi opravdu trapné jednat s nimi v nepadnoucím obleku. Ve volném čase byste mě asi nejčastěji potkali v kraťasech a tričku. Mám malé děti, takže módní trendy ve volném čase opravdu moc neřeším. Na druhou stranu se rád věnuji sportu, nejnověji golfu, a v těchto případech je pro mě oblečení důležité - co se týče stylu, ale i funkčnosti.“

1. Oblek - Blažek

Do obleků docela investuji a své nejlepší mám ze salonu Delor, kde si je nechávám šít přímo na míru. Trendy moc nesleduji, ale když mě někde zaujme nějaká fotografie, reklamní banner a podobně, nechám se inspirovat. Naposledy jsem takhle přišel do salonu s fotkou Jamese Bonda a přáním o podobný oblek. Od té doby, kdykoli přicházím, tak říkají: Á, přichází James Bond.

Obleky, které nemám střižené na míru, nakupuji stejně jako ten dnešní od značky Blažek, případně Pierre Cardin, Mura, Jaguar nebo Luggi.

2. Košile - Blažek

Jsou nejpočetnějším oděvem v mém šatníku a kupuji je docela rád. Dokonce už i manželka má pocit, že jich mám až moc. Ve volném čase nosím rád trička v mé oblíbené modré barvě, jimiž mě zásobuje převážně Ježíšek.

3. Boty - Ambiorix

Doporučili mi je v salonu, kde jsem si nechával šít oblek ve stylu Jamese Bonda. Důkladně mi přeměřili nohy a doporučili mi belgickou firmu Ambiorix, která šije boty na zakázku. Mám od nich dva páry a musím říci, že jsem s nimi maximálně spokojen. Podobně to asi mají i ostatní zákazníci, protože ačkoli je krize, tato firma zakázky stále má. Ostatní obuv nakupuji nejčastěji v obchodech Leiser nebo Ara Shoes.

4. Hodinky - Seculus

Tyhle švýcarské hodinky jsem dostal od rodičů a měl jsem opravdu radost, protože podobné měl můj tatínek a já je vždy obdivoval. Co se týče ostatních doplňků, vlastním několik párů manžetových knoflíčků, ke kterým mám několik košil. Nosím je ale opravdu jen na speciální akce.

5. Kravata - Bugatti

Asi jako většina mužů mám problém sladit kravatu a košili, takže si velmi rád nechávám poradit od prodavaček. Vždy mi vyjdou vstříc například v obchodě Luggi, kde jsem koupil tuto kravatu značky Bugatti.

Autor:

Prodej RD Rýnovice
Prodej RD Rýnovice

Československé armády, Jablonec nad Nisou - Rýnovice
4 950 000 Kč