Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Marilyn - už žádná tajemství

Česko

Marilyn Monroe - herečka a skandály. To je zřejmě nejčastější obrázek o slavné MM. Fanoušci si už mohli koupit snad úplně cokoliv, včetně rentgenového snímku jejího hrudníku nebo místa vedle jejího hrobu. Nyní vychází kniha dokumentů, které Marilyn nikdy nechtěla zveřejnit.

NEW YORK / PRAHA Když se řekne Marilyn, téměř okamžitě se vybaví tvář platinové blondýnky a samozřejmě tisíce „zaručených“ informací o jejím životě. Ty poslední snad obsahuje nová kniha Ze soukromého archivu Marilyn Monroe, informoval deník The Daily Telegraph. Každý rok se vynoří další informace, které ještě doplňují obrázek o dívce, která hledala lásku, a nenacházela. Proslavily ji nejen filmy, ale hlavně nejrůznější aférky, včetně vztahu s bratry Kennedyovými. Nová kniha prý ukáže ještě jinou Marilyn, tu opravdovou. Autoři v ní publikují několik tisíc dokumentů nalezených ve dvou bezpečnostních schránkách. Monroe si tyto rozměrné schránky koupila v roce 1958 na radu svého přítele Franka Sinatry. Poradil jí, ať veškeré soukromé dopisy a materiály, které by ji mohly kompromitovat, raději schovává.

Když se v roce 1962 Monroe přestěhovala do domu v Brentwoodu, nedaleko Los Angeles, vzala je s sebou. Krátce před smrtí napsala své právničce dopis, kde výslovně žádá, aby schránky nikdy nebyly zveřejněny. Ovšem... Po smrti Monroe si je k sobě vzala její manažerka Inez Melsonová. Tak trochu za trest, protože jí slavná herečka neodkázala vůbec nic ve své poslední vůli.

Z rodiny Melsonové putovaly schránky dál až k fotografovi Marku Andersonovi, který spolu s publicistkou Lois Bannerovou sestavil z nesourodé změti dokumentů knihu. Účtenky a dítě Mezi dokumenty, které kniha obsahuje, je například účtenka za těhotenské šaty, které si slavná herečka koupila v roce 1958. Monroe však potratila. Když se veřejnost dozvěděla, že přišla o dítě, fanoušci jí posílali nejen dopisy, vyjadřující lítost, ale také dost nezvyklé nabídky. Jedna fanynka jí například napsala, že pokud by měla Monroe a její manžel zájem, může jim zprostředkovat adopci holčičky. Další dokumenty, publikované v knize, mají poukázat také na málo známý fakt, že se Monroe zajímala o své dětské fanoušky. Schovávala si jejich dopisy, plné srdíček a princezen. Zveřejněné informace možná přinesou něco nového o Monroe, ovšem její vzkaz „nikdy tyhle schránky neotvírat“ zůstal nevyslyšen.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!