Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Massu dnes propustí, Schumacher má problém

Česko

BUDAPEŠŤ/PRAHA Pro fanoušky Ferrari je to dobrá zpráva. Zotavující se pilot Felipe Massa bude dnes propuštěn z budapešťské nemocnice a zamíří do Brazílie. Horší zprávou je, že komisaři FIA budou vyšetřovat jeho náhradníka Michaela Schumachera, zda při testování neporušil předpisy.

Sedminásobný šampion začal na okruhu v Mugellu v pátek, dva dny po oznámení, že ve zbytku sezony nahradí vážně zraněného Massu v kokpitu vozu Ferrari, testovat. Čtyřicetiletý Němec si u techniků vyžádal dva roky starý monopost Ferrari F2007, protože s aktuálním vozem nesmí podle současných pravidel v průběhu sezony testovat.

Na voze však byly využity pneumatiky s hladkým povrchem, které se mohou využívat až od této sezony. A právě s vybavením určeným na aktuální sezonu je testování zakázáno. Ferrari se však brání tím, že šlo o pneumatiky určené pro juniorskou sérii GP 2.

V sobotu zamířil Schumacher za Massou do nemocnice, aby se na vlastní oči přesvědčil, jak je na tom jeho kolega po vážném zranění hlavy při Velké ceně Maďarska.

Massu ve vojenské nemocnici navštívil spolu s bývalým šéfem Ferrari Jeanem Todtem. „Konečně jsem mohl vidět Felipeho. Cítím se teď lépe,“ uvedl Schumacher v prohlášení. „Byl jsem překvapený tím, v jak extrémně dobrém stavu je jen týden po nehodě. Zhruba tři hodiny jsme spolu seděli a povídali si.“ „Všechno jde podle plánu“ Massův osobní lékař Dino Altman potvrdil, že Brazilec, který v minulé sezoně skončil na druhém místě celkového pořadí šampionátu formule 1, dnes opustí budapešťskou nemocnici a soukromým speciálem odletí domů do Sao Paula, kde bude pokračovat v léčení. Nelze však zatím určit, kdy se Massa bude moci za volant vrátit.

„Všechno jde podle plánu, ale není kam spěchat. Nejdříve se musí naplno zotavit. On by se sice rád vrátil hned, ale bude to nějaký čas trvat,“ uvedl Altman. Zároveň vyvrátil obavy o Massův zrak, který mohl být po nehodě poškozen. „O jeho oko bych se nebál. To je v pořádku, daleko více se zajímám o jeho mozek. Ale vše naznačuje tomu, že i ten je v pořádku,“ dodal.

Autor: