Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Matušovič má stop na dvě utkání

Česko

PRAHA Miroslav Matušovič si už bude určitě pamatovat, že má na hřišti udržet nervy na uzdě. Den poté, co fotbalistovi Sparty udělilo vedení klubu stotisícovou pokutu, si záložník na zasedání disciplinární komise ČMFS vyslechl další trest: stop na dvě soutěžní utkání.

Vše kvůli vyloučení na konci nedělního zápasu s Kladnem. Mezi Matušovičem a brankářem Kladna Romanem Pavlíkem proběhla v třetí minutě nastavení emotivní scéna. Po vzájemném souboji s Pavlíkem a jedním z obránců Středočechů uprostřed hřiště upadl Matušovič na trávník. „Byl to dvojitý střet. Bolela mě ruka,“ vysvětloval včera v sídle svazu, proč se nepostavil zpátky na nohy. Navíc se domníval, že šlo o faul. Rozhodčí Jílek ale nechal pokračovat ve hře.

Po jejím přerušení se nad ležícím Matušovičem sešel sudí s Pavlíkem. Od této chvíle se verze incidentu rozcházejí. Podle údajů v zápisu o utkání měl Pavlík Matušoviče nabádat: „Pojď nahoru, Maty, nezdržuj to.“ Matušovič ale prý zaslechl zcela jiné výrazy. „Padly tam nadávky. Vznikla slovní přestřelka,“ tvrdil hráč.

O ligu přijde jen jednou Právě vzrušená debata ho vyprovokovala k plivnutí, které dopadlo na Pavlíkovu hruď. Červená karta na sebe nenechala dlouho čekat. „Byl jsem vytočenej. Takhle bych nereagoval, kdyby se nic nestalo. Nemířil jsem ale ani na protihráče, ani nedej bože na rozhodčího,“ vypovídal před komisí a současně vyjádřil i lítost. „Byla to chyba, nejsem zákeřný hráč.“

Disciplinárka mu mohla udělit až čtyřzápasový distanc, ale zvolila poloviční trest. Matušovič navíc přijde jen o jedno ligové utkání. Polovinu trestu si totiž odpyká při dnešní odvetě čtvrtfinále Poháru ČMFS s HFK Olomouc.

Autor: