Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

MCH Band v Arše oslaví čtvrtstoletí existence

Česko

PRAHA Kapela MCH Band vystoupí 9. prosince společně s řadou hostů na speciálním narozeninovém koncertě v pražském Divadle Archa. Legenda české alternativní hudební scény zde oslaví čtvrtstoletí své existence a pokřtí novou desku, nazvanou Nech světlo dohořet, Kateřino. Kapela současně vydá také komplet šesti archivních alb, který mapuje její nejstarší historii do roku 1989. „Budou tam i některé dosud nevydané věci,“ řekl zakladatel kapely, zpěvák, kytarista, saxofonista a skladatel Mikoláš Chadima. Při nahrávání nového alba s MCH Bandem spolupracovali trombonista Jan Jirucha a zpěvačky Markéta Puršlová a Sylvie Krobová; všechny tři si kapela pozvala také na svůj narozeninový koncert. Dalším hostem bude kytarista Michal Pavlíček. Během večera vystoupí rovněž skupina Už jsme doma, jež zahraje písně z repertoáru MCH Bandu.

V unikátním kompletu archivních nahrávek MCH Band svým příznivcům nabídne svá historická alba Krokodlak, Jsme zdrávi a daří se nám dobře, 198Four Well?!, Gorleben, MCH Band's Feeling Fine a Es reut mich f... Novinku i zvukově upravené a doplněné starší nahrávky MCH Bandu vydá firma Black Point Music, která se mapováním české alternativní scény dlouhodobě zabývá.

Chadima prošel v 60. a 70. letech řadou rockových a nezávislých kapel, například soubory Elektrobus, Extempore či Classic Rock & Roll Band. Vlastní MCH Band, pro nějž je charakteristická „temná“ hudba a převážně německé texty z pera básníka Ivana Wernische, založil v roce 1982. Téměř celá 80. léta kapela vystupovala pouze na neoficiálních koncertech.

Autor: