Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Mediální mlýny

Česko

MEDIÁLNÍ DIÁŘ

Titulní strana celá věnovaná jedné celebritě, to Blesk udělal snad poprvé od smrti skladatele Svobody. Teď je tématem údajná nevěra moderátora Leoše Mareše po propité noci. Čtenáři Blesku, diváci televize Nova, pro níž Mareš uvádí hlavní pořad jara X-Factor, i moderátorova přítelkyně jsou už několik dní svědky Marešovy obrany, že byl omámen látkou potají podanou v nápoji a ženu, s níž byl zvěčněn nahý, nezná.

Není divu, že bulvár zajímá právě Leoš Mareš. Po skromných začátcích v lokálním rádiu dnes platí za žádaného moderátora zábavných televizních cyklů i luxusních soukromých akcí. Často, a to ani ve Státní opeře při předávání Slavíků, si ovšem neodpustí vtípek se sexuálním podtextem, hraničící s oplzlostí. Nedostatek taktu před časem předvedl i v televizním Burianově dni žen. „Také jako já si o sobě přečetla, že je panna, a směje se,“ hihňal se tehdy před čerstvou miss Eliškou Bučkovou, když citoval zvěsti bulváru. Bučková se nesmála. „Začal jsem bulvárně, no. Musíme nejdřív přilákat lidi k televizní obrazovce,“ vysvětloval pak, proč vlezl miss do soukromí.

Uvěříme-li, že choulostivé fotky v Blesku jsou promyšleným útokem a ne drsnější propagační strategií moderátora a jeho profesních aktivit, nezbývá než konstatovat, že čím Mareš zacházel, tím teď schází.

O autorovi| Ondřej Aust, redaktor Lidových novin

Autor: