Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Menší verze Allroadu na bázi Audi A4

Česko

INGOLSTADT Značka Audi představila model A4 allroad quattro. Automobil je postaven na základě kombi modelu A4, od nějž přebírá kompletní techniku i interiér. Úpravou pružin a tlumičů však bylo dosaženo zvýšení světlé výšky až na 180 mm. Jedná se o hodnotu, na které začínají běžná SUV.

Audi A4 allroad quattro není zamýšlený jako vůz pro zdolávání náročných terénních nástrah, nicméně právě zvětšená světlá výška spolu se stálým pohonem všech kol vybaveným mechanicky samosvorným mezinápravovým diferenciálem umožní bezproblémovou jízdu po lesních cestách s problematickým povrchem.

Automobil je na první pohled poznat podle masivněji působících nárazníků či zvýrazněných prahů a lemů blatníků. Audi u tohoto modelu použilo stejný přístup jako u většího typu se stejným označením postaveným na základě modelové řady A6.

Pro verzi allroad vyčlenila značka Audi z nabídky pohonných jednotek pro modelovou řadu A4 trojici motorů. Jedinou zážehovou alternativou je přeplňovaný zážehový dvoulitr (211 k) s dvouspojkovou převodovkou. Vznětové motory jsou zastoupené dvojicí jednotek s objemy 2,0 a 3,0 litru.

Autor: