Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Městská galerie otevře nově své výstavy i večer

Česko

PRAHA Pražský výstavní život čeká od Nového roku převratná novinka. Galerie hlavního města Prahy od ledna prodlouží otvírací dobu v některých svých objektech až do večerních hodin.

Do výstavních sálů Městské knihovny, Domu U Kamenného zvonu a Domu U Zlatého prstenu tak bude možné zavítat denně kromě pondělí do 20 hodin. Až dosud pražské galerie zavíraly nejpozději v 18 hodin.

Pražský galerijní život tak bude bohatší. „Stojí to určitě za pochvalu. Žádné muzeum současného umění v Čechách prozatím takovou otvírací dobu nemá,“ komentoval změnu český výtvarník Jiří David.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout v Městské knihovně v nezvyklém čase například výstavu Bytosti odnikud (Metamorfózy akademických principů v malbě první poloviny 20. století). Do konce listopadu tuto expozici navštívilo přes 2 tisíce lidí. Představuje paralelní dějiny umění, odvíjející se ve stínu příběhu české moderny, i autory, kteří stojí na okraji zájmu českých dějin umění nebo z nich byli vyloučeni. V Domě U Kamenného zvonu je do 11. ledna výstava Veroniky Bromové Království. Tématem je „příběh ženy“, který se stává metaforou pro situaci dnešního člověka, zmítaného chaosem civilizačních labyrintů. V Domě U Zlatého prstenu v Ungeltu je vystaveno slovenské umění od 60. let do současnosti.

„Je to určitě na pochvalu. Žádné muzeum současného umění u nás to nemá.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!